Таг: iPad

„Епл“ ги претстави новите „Ајпад про“ таблети

0
Американската компанија „Епл“ ги претстави новите модели на „Ајпад про“, а познавачите сметаат дека се работи за можеби највпечатливите подобрувања досега. Речиси сѐ околуу...

Том Хенкс пушти сопственa апликација за iPad

0
Светски познатиот холивудски актер Том Хенкс издаде своja апликација за Apple iPad. Апликацијата што се вика Hanx Writer, го имитира стилот на традиционалната машина...

Како да направите кул футрола за iPad од тетратка

0
Постојат секакви видови на дизајн на заштитни футроли за модерните уреди на пазарот, достапни за секого кому му се потребни. Но, сите знаеме дека...

Microsoft Office доаѓа на iPad

0
Microsoft наскоро ќе овозможи корисниците на iPad да го употребуваат софтверскиот пакет Office за уредување на документи во програмите како Word, Exell, Power Point...

Како ќе изгледаат библиотеките во иднина?

0
Иднината на јавните библиотеки ќе изгледа како работилница на Епл. Редови на сјајни iPad и iMac. Стотици други таблети достапни на секому со членска картичка. Библиотека...

Ем iPad, ем бричена глава

0
Еден трговски центар во Русија осмислил необична наградна игра за своите купувачи. Имено, секој кој ќе се согласел да му ја избричат главата, добивал...

iPad апликацијата на НАСА покажува фотографии по и после промените на...

0
Ефектите од климатски промени и од човечките активности на Земјата тешко може да се разберат. Но како што се вели гледањето е верување и...

Тест на камерата на iPad Air

0
Во оваа статија ќе извршиме комплетна проверка на двете камери на iPad Air, односно тест и на фронталната FaceTime HD камера и на заднинската...

iPad Air ќе сруши нов рекорд

0
Новиот таблет на Apple од 1-ви ноември влезе и официјално во продажба во над 50 земји во светот и се очекува да постави нов...

Новото пенкало на Livescribe ги пренесува вашите белешки директно на вашиот...

0
Livescribe деновиве го претстави својо нов модел на паметни пенкало наречен, Livescribe 3 Smartpen. Неговата цел е да ги преобразува рачно напишаните белешки во...

Breaking Apple: Брајан Кренстон раскажува за iPad Air

0
Големата ѕвезда од серијата Breaking Bad актерот Брајан Кренстон по пет години ја заврши серијата и приказната за нарко дилерот/професор по хемија Волтер Вајт,...

Стив Вознијак за новите iPad таблети: Не благодарам!

0
Стив Вознијак е познат по неговата страст за електронски уреди и неговото мислење е високо ценето иако тој повеќе нема никаква улога во носењето...

Новиот iPad ќе не воодушеви

0
Аpple ги подготвува поканите за промотивниот настан кој ќе се одржи овој месец и ќе биде наменет за презентација на двата нови таблети, а...

iPad Мini 2 со златна боја и скенер за отпечатоци Touch...

0
Подолго време во јавноста се пласираат информации за претстојниот таблет iPad Мini 2 кој ќе биде втор на компанијата Apple со големина на екранот...

Ново видео од iPad mini 2 и iPad 5

0
По се изгледа дека двата нови таблети iPad mini 2 и iPad 5 нема да се појават на 10-ти септември како што се очекуваше...