ВИДЕО: Volkswagen е права ствар за металци – генијална реклама за VW IQ.DRIVE

0
Јануарската реклама на Volkswagen наиде на одлични реакции и насмеа многумина. Се однесува на системот IQ.DRIVE, кој под еден кров ги обединува сите интелигентни...

Ге-точката на Европа: Никој не знае каде е, но кога ќе ја најдете, чувството...

0
Провокативната кампања за привлекување туристи во која главниот град на Литванија - Вилнус, е претставен како Ге-точката на Европа, и официјално престанува да биде навредлива....

Кога на Ибра ќе му дадеш да ти сними реклама

0
Златан Ибрахимовиќ и Драгомир Мршиќ - еден од најпознатите спортски коментатори, во реклама за шведската обложувалница Bethard.

Се сеќавате? Реклама за „стокец“ на снег од 1970-тите (ВИДЕО)

0
Еден од најдолговечните модели на крагуевската фабрика за автомобили - моделот „Zastava 101“, познат во Југославија и како „стојадин“ а кај нас и како „стокец“,...

Мал џип, голем билборд: Ford постави Гинисов рекорд (фотки)

0
Американците често се опседнати со големината (поголем џип, поголемо оружје и сл.), а тоа можеби барем делумно се рефлектира и во американските компании, во...

Абсолутно гола реклама за вотка (видео)

0
Запознајте ги луѓето што ја прават вотката Absolut. Дури 28 од нив.

Ja имаме најдобрата реклама за 2018-та – Неговото височество Дени ДеВито

0
Кога станува збор за реклами планирани да се прикажуваат на американскиот Super Bowl, ич не очекувајте да бидат обични.

Kia e боље од Aventador (видео)

0
Во Kia се одлучија да ја претстават новата лимузина во споредба со Lamborghini. И одлично им оди.

Каталогот на IKEA ќе ти каже дали си бремена, сé што треба е да...

0
Си листаш така каталог на IKEA и на дното на страницата начекуваш означено поле. Пишува нешто во стилот на „Мочај тука“.

Не ве погодуваат божиќни реклами? Пробајте со оваа

0
Новата божиќна реклама на Sainsbury, посветена на божиќното примирје во 1914 година, Прва светска војна. Да, според реална приказна.

Девојче даде пари на уличен музичар и погледнете што доживува(ВИДЕО)

0
Девојче на уличен свирач му дала пари, а потоа еден потоа еден по еден музичари почнале да му се приклучуваат додека ја свиреле извонредната...

Реклама за првиот „смартфон“, година 2000-та

0
Телефон со WAP (Wireless Application Protocol), и-мејл, и личен организер? WOW!!!

Паметна кампања за паста за заби

0
За почеток, погледнете ги трите приложени слики.

Рекламата за женско бричење што Фејсбук ја забрани

0
Таа една реклама што не го сексуализира женското бричење, е таа ја забранија.

ВИДЕО: Жената што постави светски рекорд во нетрепкање

0
Одлична јапонска реклама од пред едно 7-8 години, која ете, некако ни прелетала под радарот. Тешко дека ќе погодите за што е.