Популарно на 365

Локално

Свет

Портпаролката на НАТО: Повеќе од 500.000 војници се во состојба на...

0
Портпаролката на НАТО, Фарах Далалах, рече дека од 2014 година, Алијансата ја претрпе најзначајната трансформација во колективната одбрана во една генерација, наведувајќи дека 500.000...

УмниБус

Најдобрите видови јаткасти плодови и семки за јадење за метаболичко здравје

0
12 Јаткастите плодови и семките за јадење се храна која може значително да влијае на метаболичкото здравје. Богата со есенцијални масни киселини, влакна, протеини, витамини...
-реклама-

365 Денес

Култура

ReTРН time со Илина Арсова | Кој да зачисти позади нас?

0
Оваа летна епизода ја разубави Илина Арсова, девојката која се искачи на највисоките планински врвови на сите континенти, кралицата од Лагадин и жестока активистка...

Букаке

Капитенката на јапонската репрезентација во гимнастика остана без ОИ зашто се...

0
Капитенот на јапонската женска репрезентација во гимнастика, Шоко Мијата (19), се повлече од тимот за Олимписките игри во Париз, откако ги прекрши правилата поврзани...

Технологија

Не пропуштајте

Сијарто: Зеленски го вовлекува НАТО во украинскиот конфликт, а тоа значи...

0
Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска...

Спорт