(Видео) Пиштоли, тапани и Албин Курти на тортата – како Ларс го избра и...

0
За разлика од гласањето за парламентарни избори на 8 мај, кога во општина Желино во ИМ 2101 во село Ларес излегоа да гласаат 479...

(ВИДЕО) Сега има апарати за откривање рак, ама нема доктори

0
Од 2017 до крајот на 2022 година, државните здравствени установи во земјава се подновиле со седум апарати за магнетна резонанца (МР), со што е...

(Видео) Германија за Преспа: Важно е да не се остави сомнеж дека новата влада...

0
Во интервјуто за „360 степени“, во првиот јавен настап по завршувањето на двојните претседателски и парламентарни избори, германскиот амбасадор објаснува што очекува Берлин од...

(Видео) Нова верзија на 360°: Дали Грција штотуку изрече „вето“?

0
Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 Степени“ емитувано на 16 мај 2024 година. на мрт 1 https://www.youtube.com/watch?v=Fx0RqKGs5_0https://www.youtube.com/watch?v=Fx0RqKGs5_0 во овој број: - По неупотребата на...

(Видео) 360° кај албанските гласачи – што да очекуваме од и за новата влада

0
Дали намерата на ВМРО-ДПМНЕ наместо со коалицијата на ДУИ да формира влада со коалицијата „Вреди“ може да се смета за непочитување на мнозинската волја...

(Видео) Работите не изгледаат добро – грчки аналитичар за полемиката за новото име

0
„Знам дека ВМРО-ДПМНЕ како опозиција инвестираше многу во својот патриотски профил, што е разбирливо за една опозициска партија, но мора да работат многу внимателно...

(Видео) Главни ветувања на партиите на едно место за свесни граѓани и одговорна власт...

0
Главните заложби и ветувања од изборните програми на политичките партии и сојузи на едно место ги соопшти Центарот за управување со промени (ЦУП). ...

(Видео) Како ВМРО-ДПМНЕ ја дочека и прослави двојната изборна победа

0
Двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските и парламентарните избори предизвика радост во партиското седиште и пред плоштадот „Македонија“ во Скопје. Воодушевените поддржувачи со часови ги...

(Видео) Ноќта кога СДСМ и Пендаровски ја загубија власта

0
Резултатот е разочарувачки. СДСМ доживеа тежок удар – рече лидерот Димитар Ковачевски и најави избори на сите нивоа во партиската структура. Ноќта...

(Видео) „Европски фронт“ загуби на изборите, но „Вреди“ славеше на плоштадите во Тетово и...

0
Коалицијата „Вреди“ на изборите освои 13 пратеници, значително помалку од коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ, која освои 19 пратенички места. Меѓутоа, всушност...

(Видео) „Ако не влеземе во владата, ќе влеземе во Европа“ – порака од изборната...

0
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по ентузијастичката прес-конференција во седиштето на партијата во тетовска Мала Решица, за „360 степени“ изјави: „Ако не влеземе во...

(Видео) Ново издание на 360°: За изборна ноќ, двојна победа на ВМРО-ДПМНЕ, резултати…

0
Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 Степени“ емитувано на 9 мај 2024 година. на мрт 1 https://www.youtube.com/watch?v=1HAEQ4jME2khttps://www.youtube.com/watch?v=1HAEQ4jME2k Новото издание на емисијата „360 Степени“...

(Видео) Мирна и кул прослава во ЗНАМ – со шест пратеници се нова парламентарна...

0
Со шест пратеници новиот политички субјект на кумановскиот градоначалник Максим Дмитриевски – ЗНАМ влегува во новата собраниска структура. Иако предизборните симулации кои влеваа...

(Видео) Како Новаиси постигна рекордна излезност во првиот круг од претседателските избори

0
Во општина Новаци, на работ на Пелагонија и на границата со Европската Унија, во првиот круг од претседателските избори излегле да гласаат околу 74,06...

(Видео) Чуму избори во Центар Жупа кога речиси и да нема кој да гласа?

0
Излезноста во првиот круг од претседателските избори во Центар Жупа беше 16,9%. Мештаните велат - среќа е што во општината имало мигранти на...