Студија: Поради екстремните горештини Летните олимписки игри се речиси „невозможни“

0
Во најновиот извештај на непрофитната организацијата „Клајмат централ“ (Climate Central) и 11 олимпијци се предупредува на опасностите од екстремните високи температури на овогодишните Олимписки...

Мбапе се пошегува по повредата на носот

0
Францускиот фудбалер Килијан Мбапе се огласи по повредата добиена синоќа на натпреварот против Австрија на Евро 2024 (1:0). - Идеи за маска? – напиша Мбапе...

Фудбалската федерација на Косово реагира кај УЕФА поради провокациите на српските навивачи на ЕУРО2024

0
Фудбалската федерација на Косово соопшти денеска дека доставила официјална реакција до УЕФА „поради истакнувањето на знамиња, пароли и скандирања од страна на српските навивачи...

УЕФА ќе ја казни Албанија поради политички пораки

0
УЕФА објави дека ќе ја казни Фудбалската федерација на Албанија. Причината е што навивачите на „орлите“ користеа пиротехнички средства за време на пресметката со...