(Видео) Браната со која сакаат да се пофалат и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е нивен...

0
Браната го носи името „Конско“ и се наоѓа во близина на Гевгелија. Замислен е како идеја во 70-тите години на минатиот век, но...

(ВИДЕО) Балансерот влезе во предизборната кампања – некој сака да го укине, некој да...

0
Иако кампањата за парламентарните избори ќе почне за една недела, претендентите за столче во Собранието веќе ја надминаа фазата на загревање. Едно од прашањата...

(ВИДЕО) Зборци сакаат македонскиот јазик да се отвори за нови зборови и изрази

0
Една од основните цели на иницијативата е современите изрази на странски јазици кои, особено кај младите, влегуваат во говорот без превод, да добијат свои...

(ВИДЕО) „Преку глава ми е од корупцијата“ во Кичево и Крива Паланка

0
Групата од неколку организации која настапува под името „Граѓаните против корупцијата“ ги продолжува своите активности – директно да ги запознае граѓанити што можат да...

(ВИДЕО) Просечна плата 1 100 евра, минимална 600 евра – остварливи ли се ветувањата...

0
Потпретседателот на СДСМ и вицепремиер за економски прашања во Владата, Фатмир Битиќи, во интервју за „360 степени“ објаснува дека проекциите се реално остварливи. Како...

(ВИДЕО) Како мисли ВМРО-ДПМНЕ да ги распушти Судскиот и Советот на јавни обвинители ако...

0
Истата идеја ја имаше и актуелната власт, но на крај не се одлучија на таков чекор. Имаше неколку ризици. И правни и политички Од ВМРО-ДПМНЕ...

(ВИДЕО) Рикер: Не можам да замислам С Македонија да напредува без да продолжи кон...

0
По неговото пензионирање по повеќе од 30 години поминати во Стејт департментот, Филип Рикер се почесто го гледаме во земјава и во регионот. Искусниот...

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Секој четврти човек ќе се разболи душевно во текот на...

0
Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 28 март 2024 г. на МРТ 1 https://www.youtube.com/watch?v=3G6oSdMGxyQhttps://www.youtube.com/watch?v=3G6oSdMGxyQ Во ова издание донесуваме: – По билбордите и социјалните...

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Секој четврти човек ќе се разболи душевно во текот на...

0
Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 28 март 2024 г. на МРТ 1 https://www.youtube.com/watch?v=3G6oSdMGxyQhttps://www.youtube.com/watch?v=3G6oSdMGxyQ Во ова издание донесуваме: – По билбордите и социјалните...

(ВИДЕО) Како граѓаните да се ангажираат во борбата против корупцијата – невладин карван во...

0
По разговорите со гостиварци и штипјани, се добива впечаток дека доминира недоверба во оние инстанци кои треба активно да се борат против корупцијата, а...

(ВИДЕО) Кампања пред кампањата – без санкции и етика

0
Се посилно се загрева изборната атмосфера пред двојното изјаснување што ни претстои – и за шеф на државата и за нов состав на парламентот....

(ВИДЕО) Бајден или Трамп – САД поделени пред ноемвриските избори

0
Откако стана јасно дека на претседателските избори во САД во ноември ќе видиме повторување на трката од 2020 година, фокусот на анализите се темите...

(ВИДЕО) Четири години од влезот на Македонија во НАТО – каков е пулсот на...

0
Во деликатен момент за мирот и безбедноста на европскиот континент, НАТО одбележува 75 години од постоењето, а Северна Македонија четири години од членството во...

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Кои теми ќе го решат судирот Бајден–Трамп – „360 степени“...

0
Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 21 март 2024 г. на МРТ 1 https://www.youtube.com/watch?v=Ocj38TIj0f8https://www.youtube.com/watch?v=Ocj38TIj0f8 Во ова издание донесуваме: – Министерството за здравство ѝ...

(ВИДЕО) Како „падна“ дивоградбата близу обиколницата во Ѓорче Петров

0
Почнал да гради голем хангар без дозвола и тоа на државно земјиште – добил предупредување од општината да престане, но, наместо тоа, финализирал објект...