Таг: САД

Ив Роси го надлета Големиот Кањон (видео)

0
Ив Роси најпосле успеа да го надлета Големио Кањон со својот ракетен ранец. Летот оригинално бил закажан за петокот, но поради бирократски...

„Градските граници“ (видео)

0
Доминик Будреол го составил ова видео од снимки направени во втората половина на 2010 и првата половина на 2011. Градовите кои се појавуваат...

Новата Нова Буба

0
Фолксваген повторно ја редизајнираше култната Буба, трет пат во 73 години. Новиот ергономски дизајн, кој ќе биде понуден прво во САД, има ...

Човек му се спротиставил на крадец (видео)

0
Кога крадец му се заканил на Роберт Вуд со пиштол, тој претпоставил дека се работи за негов пријател кој се шегува. Дури кога...

Живот во 8 метри квадратни (видео)

0
Фелис Коен го компресирала својот живот во стан од 8 метри квадратни и покрај тоа што нема кујна и има кревет кој е...

Бигфут забележан во Северна Каролина (видео)

0
Томас Бајерс, ветеран од војната во Виетнам снимил видео од пет секунди со лош квалитет во кое тој вели дека е снимен Бигфут...

Најсреќниот човек на Земјата (видео)

0
Рајан Шо порано велел дека најинтересното нешто што му се случувало на бензинската каде работи е средбата со по некој пијан муштерија. Но...

Возбудливо родео (видео)

0
Седењето во прв ред ви овозможува да уживате во било кој настан без никакви пречки. Но кога сте толку блиску до случувањата понекогаш...

Неверојатни фотографии од снежното невреме во САД

0
Сите луѓе сакаат снег. Но, доколку не живеете на Антарктикот, олку многу снег сигурно ќе ви создаде огромни проблеми...

Реконструирање на минатото (видео)

0
Во создавањето на серијата Boardwalk Empire, чие дејство е сместено во Атлантик Сити, САД, во времето на прохибицијата, се користат голем број ...

Вооружен грабеж? (видео)

0
На 31 декември, минатата година, очаен криминалец од Манасас, Вирџинија, решил да ограби продавница. Вооружен со гранка, тој влегол во продавницата. Но,...

Трансконтинентална трка (видео)

0
Двајца пријатели од САД решиле да се обидат да се тркаат од Сан Франциско до Њујорк. Но, нивниот подвиг е уникатен по тоа што...

76 сaнтиметри снег за 38 секунди (видео)

0
Мајкл Блек поставил фотоапарат во својот двор во Њу Џерси, и правел по една фотографија на секои пет минути. Потоа, фотографиите направени ...

Митско суштество пронајдено во Кентаки? (видео)

0
Марк Котрен застрелал животно на 18 декември. Тој рекол дека тоа го направил бидејќи не знаел за какво животно се работи, и дека...

Скијање со параглајдер (видео)

0
Спуштете се со параглајдер по падините на планината Супериор во Јута, САД. Искусете го настанот снимен со камера поставена на шлем. ...