Домашни билки благотворни за опуштање, одмор и поцврст сон

0
Секоја просторија изгледа поубаво збогатен со домашни растенија, вклучувајќи ја и спалната соба. Но, тука пожелно е да се стави зеленило кое нема да...

Боите на сунѓерите имаат различно значење

0
Поединечните бои на сунѓерите не се случајно избрани. Секоја од нив треба да претставува различно ниво на абразивност. Денес, кога домаќинствата бараат делотворни начини...

Цинијата – незаменливо украсно цвеќе во градината

0
Општо познато е дека во градина каде што се сади зеленчук, треба да се додадат и цветни растенија што ќе привлечат опрашувачи, но и...

Лушпи од компири и сода-бикарбона како средство за чистење ‘рѓа

0
Компирите содржат оксална киселина што ги претвора нерастворливите соединенија на железо во растворливи комплексни јони. Ова е научното објаснување за тоа како лушпите од...

Совети за чистење на ѕидовите во домот

0
При темелно чистење на домот, честопати се занемарува можеби најголемата површина од сите останати - ѕидовите. Без разлика во каква боја е бојадисан, по неколку...

„Најубавата станбена зграда во светот“ се наоѓа во Хрватска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
На наградите за архитектура „Биг си“ (Big See), зграда во Кутина, Хрватска, го доби престижното признание „Најубава станбена зграда во светот“ - од сите...

Пемза за делотворно чистење бигор во тоалетната школка

0
Каменецот го има во многу места во домот каде што има вода или влага, а во таа смисла, се разбира - и во тоалетот....

Специфична куќа со комбиниран британско-средзмноморско-американски стил

0
Дизајнерката од САД, Хајди Вудман на барање на сопствениците на имот во Индијанаполис, успеала да ја пренесе, надгради и истакне харизмата на 20-тите од...

Палатата на Софија Вергара – инспирирана од историјата и раскошната природа наоколу

0
Латиноамериканската глумица Софија Вергара за „Аркитекчурал дајџест“ (Architectural Digest) ги отвори вратите од својата луксузна палата во Лос Анџелес. Ѕвездата од новата серија „Гризелда“ на...

Оваа прекрасна мала куќарка е пример за одлично искористен ентериер во 27 квадрати (ФОТО/ВИДЕО)

0
Некои луѓе сакаат мали, компактни куќи, а други, пак, претпочитаат да живеат во големи куќи со бројни соби и многу простор. Но, се чини,...

Што може да укаже на грини во вашиот дом?

0
  Обрнете внимание на главните симптоми. Ако имате симптоми како што се непријатна кашлица, отежнато дишење, болки во очите и чешање на кожата, тоа може да...

Како се негува Божикното цвеќе?

0
Кога Божикното цвеќе ќе прецвета, треба да го...

Голем интерес за домување во кулите во комплексот „Diamond of Skopje” – се очекува...

0
12.12.2023, Скопје – Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje” предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови...

Погледнете зад кулисите на домот во природа

0
Замислете да се разбудите во топол кревет среде волшебна медитеранска градина со ароматични олеандери и палми што се нишкаат над вас... Или обидете се...

Прима е природен избор – природен дел од вашиот дом

0
Нашата нова креативна кампања наречена „Прима, природниот дел на домот“ започна. Можеби се прашувате зошто токму тоа име? Зошто Прима е природен избор? Има повеќе одговори! Мебелот...