365.com.mk

15496 ПОСТОВИ 2 КОМЕНТАРИ

Изчезнатиот малезиски авион доби филм

0
Малезискиот авион се уште се води како исчезнат, а нема и никаква трага која покажува барем една силна причина за исчезнувањето. Сепак тоа не...

Се продава: Вистинската палата на легендарниот Тони Монтана

0
Палатата од иконскиот филм на Брајан де Палма - Scarface, во кој Ал Пачино совршено ја игра улогата на нарко-дилерот Тони Монтана, се најде...

Пцуењето е у пи*ку ма*ер здраво

0
Ако ве прекоруваат дека многу пцуете, сега ги имате британските научници на своја страна. Тие спроведоа истражување кое покажа дека умереното пцуење е всушност многу...

Како да исечеш домати (и слично) за 5 секунди? (видео)

0
Дури ни најдосетливите не би се сетиле на ова. Не дека некогаш до толку ќе брзате што ќе морате да посегнете по овој трик,...

Топ 5 најскапи и најпрестижни брендови на машки чевли

0
Кожата како материјал е стара колку и човекот. Се смета дека Асирците биле првите што почнале да ја користат за обувки. Денес, чевлите од...

Како против миризливите чевли? Со водка, се разбира.

0
Вашиот омилен пар патики се претвори во „најмиризливиот“ пар чевли што ги имате? Се што ви треба е малку ефтина водка. Водката има многу примени...

Бунгалов дизајниран со многу фантазија и вкус

0
Не е секој голем љубител на бунгаловите. Многумина имале лошо искуство со одмор и бунгалови пред распаѓање, дотолку што ја имаат исклучено можноста дека тие...

Купиле стар кауч за 20 долари, а внатре 40.000 долари

0
Цимери од Њујорк, биле многу изненадени кога купиле на старо кауч за 20 долари, а во внатрешноста на истиот пронашле 40.000 долари. Поради тоа што...

Виц: Доцнење на час

0
Ученикот влегува 30 минути по почетокот на часот. Професорот го прашува: - Зошто доцниш? - За учење никогаш не е доцна професоре - одговара ученикот.

Вистински глуварчиња претворени во прекрасни OLED светла

0
Јапонскиот кинематографер Takao Inoue создаде магична светлина што изгледа како фантастично глуварче - цвет кое што е замрзнато во времето.Процесот на производство на овие...

Ова се случува кога возрасни бојат детска боенка

0
Возрасните навистина знаат како да ја „изопачат“  детската невиност.Еден блог прави серија на  илустрации од боење на  книги за деца,  кои биле извртени и оштетени...

Како би изгледал светот, ако границите ги одреди Путин?

0
Весникот  The Economist објави илустрација од светот според критериумите на рускиот претседател. Имено, водејќи се според јазичниот империјализам на Владимир Путин, можеме да заклучиме дека...

Најчудните барања што хотелите ги добиле од своите гости

0
Супа од крокодил, када со мед или чоколадо,  испорака на мртов глушец - ова се само дел од најчудните барања  добиени во хотели во...

Осум животни вистини од Чарлс Буковски

0
Во животот сите треба да имаме една единствена цел - да го изживееме животот максимално.Само тогаш ќе бидеме среќни и ќе можеме да започнеме...

The Simpsons и Family Guy ќе се спојат во заедничка епизода

0
Конечно  ќе се исполни желбата на многумина да ги видат Хомер Симпсон и Питер Грифин во една заедничка епизода.Имено, објавени се првите фотографии од...