365.com.mk

14851 ПОСТОВИ 2 КОМЕНТАРИ

Спасовски: Предлогот за новата Влада е без план во економијата и...

0
Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Оливер Спасовски смета дека од предлогот за работа и состав на новата Влада јасно е дека не постои...

Мицкоски за реакциите за Стоиљковиќ: Секој член на оваа влада мора...

0
Секој член на оваа влада мора да има промакедонски позиции и секој кој ќе излезе надвор од оваа патека, без разлика на „про“ какви...

Студија: Поради екстремните горештини Летните олимписки игри се речиси „невозможни“

0
Во најновиот извештај на непрофитната организацијата „Клајмат централ“ (Climate Central) и 11 олимпијци се предупредува на опасностите од екстремните високи температури на овогодишните Олимписки...

Мицкоски во Собранието го достави предлогот за состав на нова влада,...

0
Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во законодавниот дом го достави предлогот за состав на владата и програмата за нејзината работа, откако...

Деспотовски: СДСМ ќе се врати на вредностите и традициите од АСНОМ

0
Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски продолжи со непосредни средби со членовите на партијата. На средбата во Велес беше истакнато дека една од...

Мицкоски: За консензус за прашања од национално значење, подавам рака на...

0
Откако ќе се консолидираат и откако ќе заврши нивното внатрешно превирање, стојам на располагање и подавам рака заедно да градиме консензус и ставови коишто...

Македонија на 11 место во НАТО според процентот од БДП наменет...

0
Македонија во државниот Буџет за 2024 година за потребите на одбраната има предвидено 263 милиони долари, што претставува 2,22 отсто од БДП на земјата,...

До крајот на неделава жолто и портокалово ниво за опасност од...

0
Од утре до недела, како што соопштија од УХМР, земјава ќе биде под влијание на стабилна и многу топла воздушна маса од југ, која...

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието на самостојна Македонија

0
На 89 годишна возраст почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието на самостојна Република Македонија, објави Телма. Роден е 1935 година во Кавадарци, Република Македонија....

Особини на емоционално интелигентните луѓе

0
Емоционалната интелигенција често се наведува како една клучна вештина за професионален успех, но се чини, исто толку е важна и во љубовта и односот...

Кина: НАТО да престане да ја префрла вината за војната во...

0
Кина го повика НАТО „да престане да ја префрла вината“ за војната во Украина, откако генералниот секретар на Алијанса го обвини Пекинг за влошување...

Шефот на НАТО и се закани на Кина

0
Шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, за Би-Би-Си изјави дека Кина треба да се соочи со последици за поддршката на руската војна во Украина доколку...

Мбапе се пошегува по повредата на носот

0
Францускиот фудбалер Килијан Мбапе се огласи по повредата добиена синоќа на натпреварот против Австрија на Евро 2024 (1:0). - Идеи за маска? – напиша Мбапе...

Милошоски: СДСМ и ДУИ оставија буџет со критично ниско ниво, новата...

0
Државата е навистина доведена во незавидна ситуација каде нема луксуз да се делиме, поларизираме, пребројуваме на ваши, наши, нивни, треба сите можни ресурси да...

Засега без договор околу носителите на врвните функции во ЕУ во...

0
Лидерите на земјите членки на ЕУ на синоќешниот неформален самит во Брисел не успеаја да постигнат договор околу нашироко очекуваниот пакет за распределба на...