Таг: коса

На тригодишно девојче од Србија му растат три различни вида коса

0
Софија од Лесковац, Србија, има три години и „три вида“ коса. Ако се гледа од напред - нејзината коса е кафена и права, во...

Решете се од расцветаните врвови на косата, без ножица! Состојките ги...

0
Скратувањето на косата не секогаш е најдоброто решение за расцветаните врвови на влакната.

Рускава сенаторка стана хит на интернет. Погодете зошто…

0
Интернет си има нова омилена фацка - руска политичарка со фризура што не се гледа секој ден, особено не во политиката. Се работи за Валентина...

Природен рецепт за коса кој поттикнува брз раст, го враќа сјајот...

0
Ова е рецепт за шампон кој спречува опаѓање на коса, поттикнува брз раст, го враќа сјајот на косата, волуменот и еластичноста. Проверен рецепт кој...

Ветрот конечно откри што се крие под косата на Трамп (видео)

0
Ај вака ќе се изразиме: Посмешно беше кога не знаевме...

Барок и афро фризури

0
Видете ги овие импресивни коси.

Детето со синдром на коса што не се чешла

0
7-годишната Шила Јин е само една од 100-те луѓе во светот со ваква специјална медицинска состојба.

Некој мистериозно им ја шиша косата на Индијките

0
Повеќе од 50 жени на северот на Индија имаат пријавено дека некој им ја отсекол косата откако паднале во бесознание. Полицијата вложува напори да...

Радикални мерки за радикални времиња: Кузњецова си го исече репот среде...

0
Заостанувајќи еден брејк во последниот сет против Агњешка Радвањска, и притоа максимално исцрпена, тениската ѕвезда Светлата Кузњецова седна на своето столче, извади ножици од...

Валканите тајни на надградбите за коса

0
Во луксузен фризерски салон во Лондон, стилистот ги прави последните финеси на косата на Наоми Истед. Нао е шик дама на околу 30 години. Ги опипува со рака...

Жените што се шишаат само за мажачка

0
Жените од етникумот Јао во Кина ја шишаат косата само еднаш во текот на животот. Традиционално, тоа се прави кога ќе се омажат. Во...

Тајната на американската војска и косата на Индијанците

0
„Се сеќавам вечерта кога мојот сопруг си дојде дома носејќи дебела папка на која стоеше ознаката доверливо. Тој беше шокиран од содржината, а тоа...

Мајката и ќерките што не се шишаат

0
Има неколку Дизни приказни што се популарни како онаа за Рапунзел која што живее на врвот од кулата и има долга коса. Приказната премина...

Црна коса, а црвена брада?! Зошто? Како?

0
Во последниве две години, машката брада доживува популарност како никогаш досега во поновата историја. А на толку многу бради, забележлив станува еден и не...