Раперот Диди „призна“ дека ја тепал својата девојка во 2016 година: „Ми се гадеше...

0
Откако пред неколку дена се појавија вознемирувачки снимки од надзорни камери кaдe што хип-хоп ѕвездата Диди, со вистинско име Шон Комбс, како физички ја...

Бејби Лазања ја одби владината парична награда од 50.000 евра и побара парите да...

0
Годинешниот претставник на Хрватска на „Евровизија“ - Марко Пуришиќ, чие уметничко име е Бејби Лазања, денеска изјави дека не ја прифаќа владината парична награда...

Алек Болдвин бил вознемируван од пропалестинска активистка

0
Глумецот Алек Болдвин се соочи со вознемирување од пропалестинска активистка, а видеото од тој настан на „Х“ е прегледано над три милиони пати. На снимката...

106-годишна Италијанка им го раскажувала својот живот на хирурзите додека ѝ вградувале пејсмејкер

0
На 106-годишна Италијанка успешно ѝ е вграден пејсмејкер. Уште повеќе, при операцијата, таа под локална анестезија им раскажувала на лекарите и медицинските сестри за...

Спасено маче во поплавите во Дубаи, се држело за вратата на автомобил (ВИДЕО)

0
Полицијата во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, по силниот дожд што го зафати тоа подрачје, спаси мачка од обилните поплави. Мигот на спасувањето стана видеохит...

Кејт Мидлтон се извини поради монтираната фотографија

0
Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, за првпат проговори откако во јавноста беше објавена фотографија од неа и нејзините деца, која агенциите ја повлекоа поради...

Уште едно обвинение за сексуален напад насочено кон Пи Диди

0
Американскиот рапер Шон Комбс, попознат како Паф Деди или Пи Диди, е обвинет од поранешен колега за сексуален напад. Музичарот и претходно е тужен...

„Измислени во 1991-ва“: Како најлесно да ги изнервираш Македонците (и другите Европејци) – навредлива...

0
На забавниот интернет-простор се појави уште една мапа со „сомнителна“ политичка коректност. Овојпат темата е: Како да ги навредите Европејците со една реченица? Така, Германците...

Совети од „инфлуенсерка“: Не им верувајте на социјалните мрежи

0
Фитнес-тренерот Моли Ава покажа како изгледа нејзиното природно тело, сакајќи на тој начин да ги поттикне жените да не бидат престроги кон себе кога...

Фифти Сент најави година без секс

0
Американскиот рапер Кертис Џексон - Фифти Сент на Инстаграм објави фотографии од себе со чаша алкохолен пијалок и кубанска пура во раката, ја откри...

Најгледана евровизиска песна за 2023 е „Ча ча ча“

0
Најгледана евровизиска песна за 2023 година на „Јутјуб“ е „Ча ча ча“. Со неа, финскиот претставник, минатата година, го освои второто место на музичкиот...

ВИДЕО I Дејвид Бекам доби необичен подарок за Божик, се израдува на кокошките

0
Легендарниот фудбалер Дејвид Бекам за Божиќ доби необичен...

Пијан Дедо Мраз се заби в куќа, подароците сепак неоштетени

0
Пијан возач облечен како Дедо Мраз нагло го...

Запросување пред новогодишната елка во Скопје (ВИДЕО)

0
„Падна“ и запросување пред новогодишната елка во Скопје. Елката која е поставена, а за која имаше голем број критики, но и шеги во регионот,...

Слон го скрши прозорецот на комбе полно со луѓе, за да пребара дали имаат...

0
Касуна Баснајаке и неговото семејство, кои инаку живеат во Перт, Австралија, биле нападнати од слон додека се возеле со комбе низ националниот парк Јала...