Ријана повторно во средиштето на модното внимание во Њујорк

0
Ријана ги навлече погледите на себе во Њујорк, во црвен фустан со висок страничен зарез, само неколку дена по нејзиното неочекувано и „мистериозно“ отсуство...

Шерпасот Ками Рита се искачи на Монт Еверест по 29-ти пат

0
Овој викенд, на Монт Еверест беа забележани две рекордни искачувања. Од нив, едното му припаѓа на Шерпасот Ками Рита Шерпа (54), кој по 29-ти...

Во Јапонија во подем агенциите за давање отказ

0
Давањето отказ преку агенција во име на работникот е сѐ позастапено во Јапонија последниве години. Така вработените ги напуштат компаниите, без да мора лично...

Стив Бушеми нападнат со тупаница во центарот на Менхетен

0
Американскиот глумец Стив Бушеми се наоѓа во болница во Њујорк откако бил нападнат од непознат маж во центарот на њујоршката општина Менхетен. Глумецот се...

Силвестер Сталоне нуди 11 свои луксузни часовници на наддавање

0
 Силвестер Сталоне ќе понуди на аукција 11 луксузни часовници од својата колекција, соопшти аукциската куќа „Сотби'с“ во Њујорк. Наддавањето е закажано за 5 јуни,...

Ново бебе алпака во скопската Зоолошка градина

0
Ново бебе алпака може да се погледне во скопската Зоолошка градина, информираат денеска оттаму, преку социјалната мрежа „Фејсбук“. - Нашата алпака Фелиција стана мама по...

Селин Дион: Учам да живеам со болеста

0
Канадската поп-пејачка Селин Дион се најде на насловната страница на француското издание на „Вог“. Во интервјуто за списанието, таа проговори за своето невролошко заболување...

Во ЗОО Скопје се роди двогрба камила

0
Во Зоолошката градина во Скопје се роди двогрба камила од фамилијата Бактријан. - Нашето ново бебе. Во фамилијата Бактријан двогрби камили имаме подмладок, оваа преслатка...

Златен џебен часовник од „Титаник“ продаден за рекордни 1.2 милиони фунти

0
Златен џебен часовник пронајден на телото на најбогатиот човек на бродот „Титаник“ пред 110 години, е купен од американски колекционер за рекордни 1,2 милиони...

Најубаво куче на светот е авганистански ‘рт што доаѓа од Чиле

0
Годинашното Светско шоу за кучиња на Саемот во Загреб, Хрватска, се одржа викендов. Победата и титулата најубаво куче на светот ѝ припадна на единка...

Алек Болдвин бил вознемируван од пропалестинска активистка

0
Глумецот Алек Болдвин се соочи со вознемирување од пропалестинска активистка, а видеото од тој настан на „Х“ е прегледано над три милиони пати. На снимката...

106-годишна Италијанка им го раскажувала својот живот на хирурзите додека ѝ вградувале пејсмејкер

0
На 106-годишна Италијанка успешно ѝ е вграден пејсмејкер. Уште повеќе, при операцијата, таа под локална анестезија им раскажувала на лекарите и медицинските сестри за...

Слоница избега од циркус во Бјут, Монтана (САД) и се прошета низ градот (ВИДЕО)

0
Слоница избега од циркус во Бјут, Монтана,САД, при што ја пробила оградата и 10 минути се движела низ улиците на градот. На видеоснимките од безбедносните...

Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

0
Американскиот глумец Леонардо ди Каприо наводно ја добил улогата на Френк Синатра во новиот филм на режисерот Мартин Скорсезе. Проектот е во рана претпродукција. Улогата на...

Спасено маче во поплавите во Дубаи, се држело за вратата на автомобил (ВИДЕО)

0
Полицијата во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, по силниот дожд што го зафати тоа подрачје, спаси мачка од обилните поплави. Мигот на спасувањето стана видеохит...