Брз и едноставен рецепт за сос од домати: Подобар од било кој од продавница

0
Домашниот сос од домати има неколку предности во однос на продавницата, а најдоброто нешто во врска со овој рецепт е што е исклучително лесен...

Почина мажот што се самозапали пред зградата на хрватската влада

0
Хрватската радио-телевизија објави дека мажот бил згрижен на одделението за интензивна нега на Клиниката за трауматологија, но и покрај напорите на лекарите, тој починал...

Како е можно Македонија да има најдобро приватно здравство во регионот, а најлошо јавно...

0
Според него, потребна е промена на регулативата што овозможува дискреционо право на директорите на клиниките и негова злоупотреба, што, како што рече, би било...

Таравари: Очекувам решението в.д. градоначалник да има мандат два пати по шест месеци да...

0
„Предложивме промени во Законот за локална самоуправа, не само за општина Гостивар, се работи и за Сарај и некои други општини во кои, според...

Рецепт за фини панирани тиквички кои би ги јаделе цело лето

0
Сезоната на тиквичките е во тек! Вистинскиот момент е да ја искористите оваа вкусна и нискокалорична храна што можете да ја динстате, печете и...

Хантер Бајден е прогласен за виновен за нелегално поседување на оружје додека бил зависник...

0
На синот на американскиот претседател, Хантер може да му биде изречена максимална казна од 25 години затвор, откако е прогласен за виновен по три...

(ВИДЕО) Избувна пожар во Версајската палата, посетителите итно евакуирани

0
На едно од видеата објавени на социјалните мрежи може да се забележи како густ чад избива од еден дел од Версајската палата наречен Мермерен...

Динерс Клуб Македонија – запишан во регистарот на платежни институции во рамките на Народната...

0
„Влегувањето на Динерс Клуб Македонија во НБРМ, значи поголема заштита на членовите, потранспарентна средина на работа, но и можност за проширување на портфолиото на...

ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД ОД САМО ДВЕ СОСТОЈКИ! Брзо се прави, а уште побрзо се јаде!

0
Потребни состојки:     400 мл слатка павлака 350 мл млеко кондензирано   СЛАДОЛЕД 1: Нугат со чоколадо   Додадете 2-3 лажици крем нугат и скршете го чоколадото.   СЛАДОЛЕД 2: Орео сладолед   Во основната...

Правда претстави реформа на Судскиот совет по теркот на ЕУ, кој ВМРО-ДПМНЕ сака да...

0
Реформата е предвидена во нацрт-измените на Законот за Судски совет на кој Министерството работеше подолго време, а согласно препораките од Оценската мисија на ЕУ...

„Лудило Саботажа“ – 360 степени

0
Проследете ја „Лудило Саботажа“, емитувана на 10 јуни 2024 година (понеделник) на МРТ1 во емисијата „360 степени“ https://www.youtube.com/watch?v=RqvKIifrFbIhttps://www.youtube.com/watch?v=RqvKIifrFbI автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А. ...

НАЈСЛАТКАТА ПРЖЕНА ПОЛНЕТА ПИПЕРКА: Рецепт кој сите го обожаваме (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

0
Врвно јадење со врвен квалитет       СОСТОЈКИ: 5 големи пиперки 150 гр сирење 1 јајце 1 лажица гриз 2 чешниња лук 50 гр сецкан кулен прашок за пециво на врвот на ножот сечкан магдонос препечен...

Југоистокот од земјава денеска и утре во портокалова фаза, ЦУК апелира да се почитуваат...

0
Единиците на локалната самоуправа, Црвениот крст и центрите за социјални работи во регионите зафатени со топлотниот бран е предвидено да им помагаат на осамени,...

Одличен летен рецепт: Брза пита од тиквички и сирење без кори која ќе ве...

0
Сезонско, фино и – малку поинакво. Старата добра пита во овој рецепт ја задржа својата форма, но состојките и филот не се толку вообичаени...

Бајден го повика Хамас да го прифати договорот за прекин на огнот и да...

0
Милитантното палестинско движење Хамас преку соопштение ја поздрави резолуцијата што синоќа ја изгласа Советот за безбедност на ОН, но тоа сè уште не се...