Таг: Throttle.Brake

Throttle/Brake – епизода 91: Исто е, ама не е исто

0
Throttle/Brake е повторно во акција. Нова сезона, нови добри автомобили, ексклузивни информации од прва или втора рака и по некоја досетка. Во новава сезона...

Throttle/Brake – епизода 87: Заборавениот мега автомобил – TVR Cerbera Speed...

0
TVR е еден од оние брендови кои прават навистина “незгодни” хардкор автомобили. Некои ги сакаат, повеќето не, некои воопшто и не слушнале за нив,...

Throttle/Brake – епизода 84: Porsche 911 од бајките – Singer или...

0
„Убавината доаѓа од функционалноста“ - Фердинанд Порше. Доколку редовно ги следите моите “колумни”, сигурно досега ви е јасно дека сум Porsche фанатик. Особено сум индоктриниран...