Таг: свест

Доказ дека некогаш е потребен еден човек за да се промени...

0
Велосипедистот од Холандија, Томи Клајн, бил многу разочаран од состојбата на урбаниот брег кој бил сиот натрупан со ѓубре. Младиот човек го решил овој...

Сонови што не треба да ги игнорирате

0
Толку време од животот поминуваме сонувајќи, што дури и многу од научниците сметаат дека сонот слободно можеме да го сметаме за алтернативна стварност. Соновите,...

На Дара Бубамара ѝ била дадена прва помош на аеродром

0
Српската пејачка Дара Бубамара добила итна медицинска помош на аеродромот „Никола Тесла“, откако по враќањето од Цирих изгубила свест. Како што пренесува „Alo.rs“, фолк ѕвездата...

Неколку мудри постери за ракот на дојка

0
Ракот на дојка е најраспростанетата болест во женскиот свет. Многумина водат битка, но и многумина ја игнорираат не подлежувајќи го своето тело на лекарски преглед. За...

Туторијал: Како да ги скриете знаците од семејно насилство (видео)

0
Моќна реклама што треба да ја подигне свеста за проблемот со семејното насилство, во форма на YouTube туторијал со наслов: „Како да изгледа најдобро...

Гери Олдман против кошаркари-актери (видео)

0
Откако бројот на професионални спортисти што се појавуваат во филмови драстично се зголеми, актерската легенда Гери Олдман реши да сними спот со кој ќе...

Ви го претставуваме новиот живот (видео)

0
Во блиската иднина, по завршувањето на нашето постоење во физичката форма, свеста ќе биде префрлена во компјутерска матрица. Но, како и за секоја друга...

Стоп за вертикалните видеа (видео)

0
Дојде времето да се подигне свеста за еден проблем што се шири насекаде по интернет - синдромот на вертикални видеа. Ако не преземеме ништо...

Цртање со вода (видео)

0
Со водата можете да направите сѐ, но најважна е чистата вода за пиење. Недостигот од чиста вода во светот предизвикува смрт на околу 3,6...