Таг: спортска

Драчевец фатил на спортска и станал милионер, два од головите –...

0
Добивка од 1 милион денари остварил жител од скопско Драчево откако уплатил 3.400 денари на тикет со 11 фудбалски парови во локалната спортска обложувалница „Sport...

Што да направиш за да фатиш на спортска

0
Сте се прашале некогаш на што се должи големиот број на добитници на лото и спортска во Македонија? Еве зошто.

Франкфурт 2015: Hyundai ја промовира спортската подмарка N

0
Hyundai Motor објави дека за време на салонот во Франкфурт ќе се ја промовира новата спортска подмарка на компанијата наречена N. Корејците велат дека таа...

Спортска елеганција: Вака изгледа Ноле надвор од теренот

0
Како што се приближува датумот за почеток на најпрестижниот тениски турнир на трева, Новак Ѓоковиќ веќе пристигна во Лондон, каде се подготвува за почетокот...

Спортска сала на покрив

0
Проблемот со кој што се соочило ова училиште во Кина бил недостатокот од простор. Неопходно била наметната потребата од спортска сала каде што учениците ќе...

Спортска елеганција: Адидас vs Најк

0
Големите спортски брендови одамна промовираат  модели за секаков вкус, а модните блогерки се оние кои експериментираат и ги комбинираат со спортска, па и елегантна...

Најновата спортска колекција на Хајди Клум

0
На промоцијата на својата најнова колекција создадена во соработка со спортскиот бренд „New Balance“ германскиот супер модел Хајди Клум со леснотија демонстрираше кревање тегови. Станува...

ЖРК Вардар и МЗТ Скопје во иста сала

1
Сопственикот на ЖРК Вардар, Сергеј Самсоненко, кој во клубот има функција спортски директор, како и директорот Давор Стојаноски, потпишаа договор за изградба на СЦ...

AMG со спортска верзија на Mercedes Benz B-Class

0
Еден од шефовите на работилница, Тобиас Моерс, изјави дека сите испитувања се завршени успешно и се очекува само одобрение на раководството на Mercedes-Benz. AMG...

Спорт од уникатна гледна точка (видео)

0
Easton Sports Network се обиделе да создадат вирално видео со поставување на 115 GoPro камери на спортска опрема. Тие снимале бејзбол, хокеј и лакрос...