365.com.mk

33431 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најголемата летна наградна игра со Бокси!

0
Сигурни сме дека до сега сте слушнале и знаете сѐ за првата македонска детска апликација за читање и слушање книги, Бокси. Тимот на Бокси...

ДИЖС: Цементарница „УСЈЕ“ ги имплементираше препораките, мерењата на 8 емисиони точки...

0
На 7ми Февруари е започната постапката за спогодување пред Комисијата за спогодување при Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) и истата е во...

Прима е природен избор – природен дел од вашиот дом

0
Нашата нова креативна кампања наречена „Прима, природниот дел на домот“ започна. Можеби се прашувате зошто токму тоа име? Зошто Прима е природен избор? Има повеќе одговори! Мебелот...

НЕТПРЕС: „Данела набавува мазут за ЈСП, дали ќе си поднесе кривична...

0
Дали сите субјекти што користат мазут се и загадувачи? Дали тоа значи дека сите треба да сносат санкции? По таа логика, а според она...

Возот кој излетал од шините во Србија бил натоварен во Бугарија

0
Софија, 26 декември 2022 (МИА) – Товарниот воз со амонијак што излета од шините во источна Србија бил натоварен во Бугарија. Тоа го изјави...

„ЛИМАК“ ЈА ЗАПОЧНУВА ИНИЦИЈАТИВАТА GLOBAL ENGINEER GIRLS ЗА ПОДДРШКА НА СТУДЕНТКИТЕ...

0
Скопје, 09.12.2022 – Групацијата Лимак започнува да ја спроведува иницијативата Global Engineer Girls (GEG) во Северна Македонија, заедно со стратешките партнери - Министерството за...

ФЕРО ИНВЕСТ единствен нуди комплетна услуга за проектирање, изградба и откупување...

0
ФЕРО ИНВЕСТ е единствена компанија на македонскиот пазар која нуди комплетни решенија за изградба на фотоволтаични електрични централи: од почетна идеја, преку изведба, одржување...

Нерепрезентативна „Стопанска комора за енергетика“ шири паники и лажни вести

0
Подолг период во јавноста се пласираат соопштенија од нерепрезентативна „Стопанска комора за енергетика“, која пак се претставува како релевантна институција во енергетиката и шири...

Нова пратка на возила од БРАКО испорачана за Обединетото...

0
Шест возила за одржување на хигиена во урбани услови, кои се произведуваат во капацитетите на БРАКО во Велес, се упатија во посебна пратка кон...

Фестивал на младо вино 2022 во духот на зелената и дигитална...

0
Во насока на градење на винската култура и традиција и со цел промоција на македонското вино, на 19. и 20. ноември 2022 година се...

„Тиквеш“ и лозарите ја развиваат партнерската соработка со цел подобрување на...

0
Скопје, 10.11.2022 – Во согласност со својата трајна определба и стратегија за градење и одржување долгорочни партнерски односи со лозарите, винарската визба „Тиквеш“, веднаш...

БРАКО e еден од најголемите производители на жичани производи во регионот

0
Моменталното производство на жичани производи во „Брако“ изнесува 2000 тона месечно, а во следниот период се планира овој капацитет да го зголеми производството за 50%...

Антонија Гиговска блесна во креација на ЗЕРО потпишана од Огнен Анѓушев

0
Младата пејачка сензација Антонија Гиговска блесна во луксузна, светло сина креација со дијамантски сјај од модната куќа ЗЕРО, потпишана од модниот дизајнер Огнен Анѓушев. Убавината...

Стефановски: Целта на лажните дојави во училиштата можеби е градоначалникот на...

0
Во воените науки, терминот „хибридни закани“ дефинира поширок спектар на мерки, алатки и техники во кои се вклучени дезинформации или, во конкретниов случај, и...

„Инфлуенсери“ – прва самостојна изложба на Снежана Шумковска

0
На 15 август (понеделник), во Младинскиот културен центар - МКЦ, со почеток во 20.00 часот, ќе биде отворена изложбата насловена „Инфлуенсери“ на Снежана Шумковска. Снежана...