365.com.mk

33431 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Сара Георгиевска со порака до родителите: „Почни од почеток“, биди промената...

0
Интервју со Сара Георгиевска - лиценциран социјален работник со повеќе од 10 годишно искуство во работата со индивидуалци и групи и автор на онлајн...

Герасимовски: Започна изградбата на новата градинка „Пролет“

0
Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, амбасадорите на пријателските земји и други гости, денес...

Ангел Анѓушев на МЕФ 2022: За успешна енергетска транзиција неопходни се...

0
„Кога зборуваме за енергетската транзиција многу е важно да се има предвид дека тоа не значи само да се произведува енергија од обновливи извори...

ГАЛИЧКА СВАДБА 2022: Спој на традицијата, културното наследство и вистинските партнерства

0
Скопје, 08.07.2022 – Од 15-ти до 17-ти јули во живописниот Галичник, на падините на планината Бистра, ќе се одржи 48. издание на автентичната културно-сценска...

„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси

0
Во „Брако“ е во тек реализирањето на феријална практична настава за повеќе наставни програми во рамките на проектот Дуално образование. Учениците од овој модел...

Комесарот за трговија на Нејзиното Височество за Европа, г-дин Крис Бартон,...

0
Во еднодневната посета на С. Македонија, Комесарот за трговија на Нејзиното Височество за Европа - г-дин Крис Бартон, со Делегација од Британска Амбасадa, Заменик...

Чешкиот претседател вети дека ќе стави вето на законот за истополови...

0
Прага, 7 јуни 2022 (МИА) – Чешкиот претседател Милош Земан денеска изјави дека е подготвен да стави вето на предложениот закон со кој на...

Стартува кампањата за промоција на комплексот „Гранд Скопје“

0
Урбана приказна како ново обележје на градот Отворена можност за домување во срцето на Скопје - МГ ФЕШН ДОО Скопје ја стартува кампањата преку која...

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard Business картички – „За...

0
Од денеска, НЛБ Банка започнува промотивна кампања наменета за сите правни лица, постоечки и нови корисници на кредитни и дебитни Mastercard Business картички. Имено, во...

„Брако“ и „Грин Машинс“ на ИФАТ саемот во Минхен

0
„Грин Машинс“, брендот на возила за одржување хигиена на надворешни површини на велешки „Брако“, поставува нови стандарди кога се во прашање иновативните производствени решенија....

Пендаровски: Бугарија сака да ја имитира Грција, но Грците никогаш не...

0
„Според објаснувањата на Бугарија, тие сакаат да го имитираат однесувањето на Грција кон Северна Македонија во последните децении, поставувајќи ни предуслови за влез во...

НЛБ Банка доби национална награда за општествена одговорност и признание за...

0
За проектот „НЛБ Рамка за помош“, НЛБ Банка Скопје ја доби националната награда за најдобра општествено одговорна практика во категоријата „Вложување во заедницата“ кај...

„Фероинвест“ обвинува за лажно информирање: „Кочо Анѓушев и неговите фирми не...

0
„Повеќе фирми во Р. Северна Македонија и странски инвеститори се изложени на лажно информирање од порталот ИРЛ“, реагираат од „Фероинвест“ по повод објавите на...

И домаќинствата во регионот плаќаат повисока цена на струјата ако трошат...

0
Домаќинствата во регионот плаќаат пониска цена на струјата ако трошат помалку, а повисока ако трошат повеќе струја, согласно тарифниот модел што е воспоставен во...

„Религија.мк“: Скандалозен крај во преговорите со СЦП, МПЦ-ОА е вратена во...

0
Одлуката на Соборот на Српската православна црква претставува скандалозен крај во преговорите меѓу СЦП и МПЦ-ОА, бидејќи ја враќа Македонската црква во автономен статус...