Прима е природен избор – природен дел од вашиот дом

Нашата нова креативна кампања наречена „Прима, природниот дел на домот“ започна.

Можеби се прашувате зошто токму тоа име? Зошто Прима е природен избор?

Има повеќе одговори!

Мебелот Прима природно се вклопува во секој дом.

Прима користи природни материјали во производството на висококвалитетен хрватски мебел.

Мебелот Прима природно се совпаѓа со секој стил на внатрешен дизајн.

Салоните на Прима се природен избор како дестинација за шопинг за многу Македонци.

Прима е природен избор за секој кој сака да ужива во квалитетен и естетски непогрешлив мебел кој е природен дел од домот и основа на нашето секојдневие.

Кампањата „Прима, природниот дел на домот“ целосно ја нагласува поврзаноста на деловната филозофија на Прима и природните материјали што се користат во производството.

Имено, како најголем хрватски производител на мебел со долга традиција, при производството на модерни и висококвалитетни програми за опремување на сите простории од домот, Прима користи материјали кои во голема мера се природни и еколошки. Со тоа Prima не само што ги следи трендовите, туку се става на мапата на еколошки одговорен бизнис.

Живеењето во дом опремен со мебел Прима е како да живеете во природа бидејќи зрачи со прозрачност, стил и умереност. Затоа, за секој кој сака модерен мебел од хрватско потекло, салоните на Прима се природен избор.

Во Прима нудиме единствена можност за опремување на целиот дом во ист стил и бои. Програмите за мебел за опремување на сите соби го олеснуваат процесот на декорирање и постигнување стилска хармонија. Без разлика дали сакате класичен, скандинавски, минималистички, индустриски, медитерански или бохо стил, во салоните на Прима можете да најдете нешто по ваш вкус и да го претворите вашиот животен простор во дом, збогатен со топлина и чувство на удобност.

Исто така, Прима нуди можност за избор на комбинација на елементи за сите простории – од ходникот до дневната соба, кујната, трпезаријата, па сè до спалната соба. На клиентите им е достапна и услуга за внатрешен дизајн со професионална помош од дизајнерите на Прима. Со цел сами да се уверите во квалитетот и естетиката на мебелот Прима, посетете го најблискиот салон на Прима каде ќе ве пречекаат продажни советници кои ќе ви помогнат да изберете мебел и декорации прилагодени на стилот и стилот на вашиот дом.

Инспирација за украсување на вашиот дом можете да најдете во најновиот флаер и на нашите официјални профили на Фејсбук и Инстаграм.

* Комерцијален текст

- Реклама -