365.com.mk

33431 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Погрешен чекор е да речеме доста е со ЕУ, смета Мицкоски

0
Погрешен чекор е да речеме доста е со ЕУ, рече вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Телма, одговарајќи на прашање поврзано...

Неопходен е ефикасен социјален дијалог за унапредување на безбедноста и здравјето...

0
Скопје, 28 април 2022 г. – Предизвиците поврзани со пандемијата на Ковид-19 покажаа дека постоењето на позитивна култура и силни системи за безбедност и...

Анѓушев: Македонските компании се пожилави, странските инвеститори ќе имаат поголеми последици...

0
Тешко е да се работи во овој период бидејќи цените динамично се менуваат, бидејќи тешко може да формирате цена на краен производи. Сега дури...

Неделен извештај за измерени средно-дневни вредности на емисии од главните емисиони...

0
* * * Емисиите од работата на Цементарница УСЈЕ постојано се под граничните вредности определени со Закон Од 2007 година, емисиите на Цементарница УСЈЕ  се мониторираат...

„Нетпрес“: Цемент со сомнително потекло се појави во стовариштата

0
Цемент со сомнителен квалитет се продава на домашниот пазар веќе подолг период, објави „Нетпрес“. Според порталот, на пакувањата нема декларација на македонски јазик, што...

„Реплек АД“ со раст на приходите од продажба за 5,7 отсто...

0
Скопје, 05.04.2022 –  Во првиот квартал од 2022 година „Реплек АД“ оствари раст на приходите од продажба од 5,7 отсто во споредба со истиот...

Згради од 4 до 5 ката наместо облакодери кај „Треска“

0
Во јавноста циркулираат голем број информации, голем дел од нив и невистини, во врска со можниот изглед на планираниот комплекс предвиден да се гради...

Два златни, два бронзени и еден сребрен медал за македонските сноубордери...

0
31.01.2022,Скопје – Продолжуваат успесите на македонските сноубордери. На меѓународните ФИС натпревари во категоријата „Slopestyle“, што се одржаа викендов во Анилио, во Грција, македонските сноубордери...

Зголемена свеста на граѓаните за поголем интегритет на институциите преку транспарентност...

0
27.01.2022, Скопје –  Расте свеста кај граѓаните за користење на правото за слободен пристап до информации од јавен карактер, покажува истражувањето направено во рамките...

Финансиска независност на универзитетите, подигнување на критериумите за квалитети и интензивна...

0
25.01.2022, Скопје – Поголема едукација на студентите за препознавање и пријавување на корупцијата и санкционирање на ваквите појави се меѓу главните предуслови за поголема...

Ковачевски: Владата реагира навремено и ефикасно во енергетската криза

0
Мерки за ублажување на последиците од глобалното покачување на електричната енергија започнаа уште минатата година преку намалување на ДДВ за електрична енергија од 18...

Османи: Моите лични позиции апсолутно соодветствуваат со државните позиции кои Владата...

0
Преговорите на техничко ниво ги водат работни групи во кои членуваат искусни дипломати од Министерството за надворешни работи. Тие реферираат пред Министерот за надворешни...

„Брако“ донираше медицинска опрема на Детското одделение во велешката болница

0
Денеска (12 јануари 2022 ), претставници на „Брако“ во име на здравствената грижа за заедницата, овој пат за најмладите пациенти, донираа медицинска опрема наменета...

Во Романија забранети платнените маски, казни и до 500 евра

0
Букурешт, 9 јануари 2022 (МИА) – Во Романија стапија на сила построги правила поради зголемениот број случаи на коронавирус, кои вклучуваат обврска за носење...

Аналитичари за МИА: ЕУ не ја искористи можноста да го поправи...

0
Скопје, 9 јануари 2022 (МИА) – Изминатата 2021 година е неискористена можност за Унијата да го поправи својот кредибилитет во регионот и особено во...