Таг: Зоран Заев

Фондацијата Заев донираше шест мотоцикли за македонската полиција

0
Во кругот на Министерството за внатрешни работи денеска беше предадена донација од Фондацијата Заев, која се состои од шест мотоцикли за потребите на македонската...

Ковачевски не исклучува Заев да биде кандидат за претседател на државата

0
СДСМ има и државнички и државотворен капацитет. Партијата е отворена за секого и секогаш, без разлика кој на каква позиција се наоѓа во партијата...

Заев и Ципрас на гости кај Костадинов во Општина Струмица

0
Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, вечерва ги пречека поранешните премиери Алексис Ципрас и Зоран Заев во неговиот кабинет. Веста ја соопштија од Општина Струмица, а...

Ципрас на гости кај Заев во Струмица

0
Поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, денеска му бил гостин на поранешниот македонски премиер и негов колега, Зоран Заев. „Добредојде во Струмица за другарот Алексис...

Заев: 30 септември е денот кога македонските граѓани од сите етникуми...

0
Пред пет години на 30 септември во земјата се одржа референдумот на кој се гласаше за Договорот од Преспа и со тоа и промената...

Николоски: Ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ го пензионираше Заев, а по промената...

0
„Ние не комуницираме со Заев, ние го пензиониравме него на локалните избори. Ние политички го пензиониравме, Заев даде оставка по поразот на локалните избори,...

„Изјавата на Ахмети не е вистина“ – Заев демантира дека имал...

0
„Изјавата на Ахмети не е вистина“, вели екс-премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ24 откако неговиот некогашен коалициски партнер во интервју за ТВ21 рече...

Заев: Очекуваме грчката страна да го исполни делот од Преспанскиот договор...

0
„Имплементацијата на Договорот од Преспа продолжува и на тоа се обврзани двете страни. Очекуваме грчката страна да го исполни делот од Договорот кој се...

Австриската амбасада обвинува за манипулации со катастар и корумпирано судство во...

0
„Валандовска компанија прекршила договор со австриски инвеститори, па Арбитражниот суд во Виена пресудил да плати 4 милиони евра. Но, оваа арбитражна одлука сѐ уште...

Заев за „Катимерини“: Луѓето ги видоа придобивките од Преспанскиот договор, Грција...

0
Луѓето ги видоа придобивките од постигнатиот Преспански договор и веќе постои зголемена соработка со Грција, вели екс-премиерот Зоран Заев во интервју за грчки „Катимерини“,...

Заев и Филипче со мотори на форумот во Делфи, а потоа...

0
Со мотор од 1600 кубика со регистарска табличка со неговите иницијали „ZZ“, експремиерот Зоран Заев пристигнална форумот Делфи во Грција, објави грчкиот портал Voria.gr. Друштво...

Заев: Умерените левичари и десничари треба заедно да се спротивстават на...

0
„Ова е време на борба на умерените со радикалите и колку порано умерените леви и десни лидерства и граѓанства се запознаат, се здружат и...

Притисоци, закани, но и понуди (за неа, но и за внук...

0
Предлогот за нејзино разрешување од позицијата шеф на Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција е резултат на истрагата што таа ја отворила...

Ковачевски: Средбата меѓу Гаши и Заев е пријателска, нормално е пријатели...

0
Како „пријателска средба меѓу луѓе кои соработувале во рамки на владата“ ја оцени премиерот Димитар Ковачевски средбата меѓу неговиот претходник Зоран Заев и претседателот...

Димитриевски: Во опозиција познавав еден Заев, на власт запознав нов

0
Експремиерот и лидер на СДСМ - Зоран Заев, не бил причината за судирот на актуелниот градоначалник на Куманово - Максим Димитриевски, со партијата. Неговиот...