Таг: Зоран Заев

Ковачевски: СДСМ е консолидирана партија и е вратена на победничките патеки

0
СДСМ по поразот на локалните избори во 2021 година е веќе консолидирана партија, која ги гради своите политики во рамки на официјалните тела и...

Груевски му одговори на Заев: „Првиот знак на глупоста е целосното...

0
Фејсбук статус на експремиерот Никола Груевски, одговор на објавата на експремиерот Зоран Заев Пред малку ми јавија дека Заев нешто објавил на социјалните мрежи каде...

Заев: Противниците и мрчаторите несакајќи ги помогнаа сите овие историски процеси,...

0
„Изминативе денови, различни центри (и суетни, и криминални, и комбинации од двете, на кои им се приклучи поранешниот премиер и бегалец од правдата Никола...

Анкета: Груевски најпопуларен политичар во земјава

0
Близу 40% проценти од испитаниците не гледаат позитивно кон ниту еден политичар. Така било и лани во ноември (40%), така било и годинава во...

Заев за одлуката на Апелација за „Таргет-Тврдина“: Што е следно, Мијалков...

0
„Стотици илјади граѓани со години се боревме да ги срушиме алчните арамии од режимот и успеавме. Сега, некој се исмева со таа борба и...

Заев: Национализмот може да им обезбеди на Грција и Бугарија доволно...

0
„Национализмот може да донесе одредени придобивки за политичарите кои поттикнуваат ваков вид чувства, како што се пораст на популарноста, одржување на моќта и префрлање...

Заев: Немам намера да се вратам во политиката, ѝ се радувам...

0
Поранешниот премиер и претседател на СДСМ - Зоран Заев, нема намера да се враќа во политиката. Ова беше неговиот одговор на новинарско прашање во...

Заев: Денес одлучуваат тие кои гласаат, а не оние кои бегаат,...

0
Екс-премиерот Зоран Заев, во видео обраќање, денеска го честиташе Денот на демократијата. „Ова е време на соочување со пандемија и со војна. Време кое автократите...

Стоилковски му одговори на Заев: Ајде на избори и референдум, па...

0
Ако Заев е убеден во поддршката од 75% од граѓаните, нека тоа се потврди истовремено и на референдум, и на парламентарни, и на претседателски...

Заев: Договорот со Бугарија е препознаен од сите граѓани, над 75...

0
Договорот за пријателство со Бугарија е препознаен од сите граѓани и над 75 проценти од нив се против иницијативата за одржување референдум за негово...

Заев доби „Голема плакета“ од Стопанската комора за придонес во регионалната...

0
Екс-премиерот Зоран Заев денеска, во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ што се одржува во Белград, прими Голема плакета од Стопанската комора...

Заев од Атина: Владата да преземе лидерски одлуки, тоа го сторивме...

0
„Верувам дека овие денови Северна Македонија и Европската Унија прават историски чекор напред. Последниот предлог на француското претседателство е добра основа за Северна Македонија...

Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“ испрати 20 тони производи...

0
Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“ испрати 20 тони производи македонска хуманитарна помош за војската и за цивилното население во Украина, информираше на...

Заев: Политиките на добрососедство се причината зошто од денес македонскиот народ...

0
„Со благословот и Tомосот за автокефалност на МПЦ-ОА што Српската православна црква го упати до Вселенската патријаршија, веќе не постои ниту една пречка и...

Заев до ЕУ: Променете го начинот на носење одлуки, европската идеја...

0
„Ја прашувам ЕУ од мојата европска Струмица, која се граничи со Грција и Бугарија, дали ваквиот начин на одлучување во Унијата, при што една...