Таг: опрема

Фотографија за паметење: Изгорената опрема на пожарникар што извлекол две деца

0
Изгоренава опрема му припаѓа на Ченс Барлоу - противпожарен инженер од Пеорија, Илиноис, САД. Ваквата слика е резултат на еден куќен пожар од 24...

Скапо е да си модерен демонстрант

0
Замислете модна или технолошка компанија што се бави со дизајнирање на облека/опрема која овозможува приватност и енкрипција. Е па баш таква е Backlash, која...

Еве како настануваат звучните ефекти во најпознатите филмови

0
Не е сѐ во скапата опрема. Има нешто и во креативноста на луѓето!

Добредојде за четвртата генерација на Toyota RAV4

0
Новата генерација на RAV4 нуди нов дизајн во екстериерот и ентериерот, повеќе внатрешен простор, подобрена удобност и товарен волумен. Новата генерација на Toyota RAV4 е...

5 нешта што мора да ги знаете за роверот Curiosity (видео)

0
Роверот Curiosity чини преку 6,5 милијарди евра и е дел од најамбициозната мисија на Марс до сега. Неговата задача е да пронајде остатоци од...

Фото опремата на Canon на Олимписките игри

0
Спортската фотографија е особено тешка дисциплина којашто бара доста скапа опрема. Неодамна, фотографот Џерард Мекговерн објави фотографии од собата во која се чува опремата...

Google отвара студио за YouTube ѕвезди во Лондон (видео)

0
Неколку дена откако Google започна со обидите да ги исчисти невкусните коментари од YouTube, преку поттикнување на коментирањето со вистинско име, веќе се подготвува...

Спремни сте за испит?

0
Нормално е кога влегувате на испит да ја имате стандардната опрема со себе: пенкало, вода, хартија, амајлија и ретровизори...

Оружје од канцелариска опрема (видео)

0
Ако еден ден се соочиме со зомби-апокалипса, многу ќе биде важно да знаеме како се изработува оружје од речиси секој предмет. Сепак, опстанокот ќе...

Спорт од уникатна гледна точка (видео)

0
Easton Sports Network се обиделе да создадат вирално видео со поставување на 115 GoPro камери на спортска опрема. Тие снимале бејзбол, хокеј и лакрос...

Најперверзната фитнес опрема (видео)

0
Доколку мислевте дека ништо нема да може да ја оспори титулата на Shake Weight за најперверзна фитнес опрема на сите времиња, тогаш сигурно не...

Автопортрети направени од мајмун

0
При посетата на индонезискиот осторв Сулавеси, наградуваниот фотограф, Дејвид Слејтер, го оставил својот фотоапарат само за миг, но доволно долго да биде украден од...

Сѐ од дрво

0
Ако сте решиле да појдете во војна, а немате пари за да купите оружје, тогаш ви преостанува да го сторите само она што го...

Спортисти што се облекле во темница

0
Најчесто, спортската опрема изгледа добро, понекогаш дури и неверојатно добро. Но, се случува некои спортисти и некои клубови да влетаат во експерименти што ги...

Топ 10 гаџети за диџеи

0
Да се совладаат диџејските вештини не е тешко овие денови, благодарение на дигитализацијата на музиката. Неместо да користите олд скул грамофони, сега можете...