Таг: МВР

МВР дематира дека во возило на МНР управувано од вработен во...

0
Во врска со наводите изнесени во дел од средствата за јавно информирање околу некаков случај во кој возач вработен во Министерството за надворешни работи...

Заврши мандатот на Тошковски, Буши ја презема функцијата министер за внатрешни...

0
Со Министерството за внатрешни работи од денеска ќе раководи Назим Буши, соопштија од МВР. Досегашниот министер во техничката влада, Панче Тошковски официјално му ја предаде...

Мајки нападнати од своите синови во кумановско

0
Три лица, двајца кумановци и жител на липковско,  ги нападнале своите мајки, соопшти денеска Секторот за внатрешни работи Куманово. Како што информираат од СВР...

МВР: Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе...

0
Забавниот парк кој викендот почна да се поставува на празниот простор кај салата „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет оти нелегално работи, соопшти Министерството за...

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот

0
Лишен од слобода е кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот, оваа информација денеска ја потврдија од МВР за МИА. - Синоќа во 23.35 часот...

Запален службен автомобил на КПУ Затвор Идризово, нема повредени

0
Во Полициската станица Кисела Вода во Скопје утрово, во 3.35 часот, било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода било опожарено паркирано патничко возило...

Кривична пријава против три лица од Тетово осомничени дека го оштетиле...

0
До Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесена е кривична пријава против три лица од Тетово, информира денеска МВР. Кривичната пријава...

Тошковски: Одделот за внатрешна контрола во МВР да утврди како е...

0
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски потврди дека на советник од неговиот кабинет, упатен со писмена наредба, не му било дозволено присуство во рамки...

МВР: Изборниот процес помина во безбедна, мирна и демократска атмосфера, без...

0
Изборниот процес помина без пречки и поголеми инциденти. Во текот на денешниот ден евидентирани се вкупно 12 случаи на фотографирање на гласачкото ливче, два...

Во Охрид приведено лице кое го фотографирало гласачкото ливче

0
Полицијата во Охрид денеска во 12:15 часот го привела лицето А.И.(48) од Охрид, затоа што го фотографирал гласачкото ливче на Избирачкото место 1271 во...

МВР: Графити, димна бомба и летоци, но гласањето генерално се одвива...

0
Министерството за внатрешни работи досега нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, без...

Кривична пријава за Курто Дудуш за „несовесно работење во службата“

0
СВР Скопје поднесе кривична пријава за Курто Дудуш, градоначалник на општина Шуто Оризари. Тој се товари дека за директори во детска градинка во општината...

Повреден вработен во тепачка помеѓу две групи затвореници во КПУ Затвор...

0
Во СВР Штип синоќа во 23.57 часот Ш.Н. од скопско Батинци, пријавил дека му се јавил неговиот син З.Н.. кој издржувал казна затвор во...

Приведени 17 припадници на затворската полиција, вработени во КПД Затвор Идризово

0
Во акција спроведена утрово од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи приведени се 17 припадници на затворската...

МВР: Приведени тројца градежни работници кои работеле во Универзалната сала во...

0
МВР денеска соопшти дека се приведени тројца градежни работници кои изведувале работни задачи во моментот на пожарот во Универзална сала во Скопје. - Во врска...