Таг: гитара

Гитара на Ерик Клептон оди на аукција, почетна цена: 300.000 до...

0
Стара гитара, со којашто британскиот музичар Ерик Клептон ја компонирал својата позната балада „Wonderful Tonight“, ќе биде понудена на наддавање во јуни. Легендарниот гитарист го...

(ВИДЕО) Кога сакаш да свириш соло на гитара, ама твоите те...

0
„Кога животот ќе ти даде лимони...“, ама во музичка верзија.

Како изгледа (не како звучи) Nothing Else Matters на акустична гитара

0
Снимено со rolling shutter effect на телефонска камера.

Човекот што измисли лек за неталентирани гитаристи

0
Некои луѓе едноставно немаат дарба и тоа нема да се смени што и да направат. Youtube-ерот WayOutWest, меѓу блиските познат како Тим, е баш од тие. Сакал...

Гитарата што ја скршија во „The Hateful Eight“? Една таква била...

0
Квентин Тарантино има репутација на автентичност во неговите филмски сетови, па не сé што гледате на екранот е сценски реквизит. Во неговиот последен филм,...

Мајкл Џексон на акустична гитара

0
Дечково сосема владее врз својот инструмент, па како резултат на тоа видеото кое го објави пред неколку дена собра милион прегледи на „Јутуб“. Мигуел Ривиера...

Видео на денот: Како звучи гитара со една жица?

0
„Brushy one string“  ќе ве воодушеви со својата умешност на гитара со една жица.  Ако мислевте дека не е возможно таков инструмент да произведе...

Претставена првата гитара целосно направена од титаниум

0
Погледнете! Оваа гитара нема тело, а нема ни врат по кој можете да ги отсвирите најлудите шрединзи или арпеџиа (да, да се разбирам и...

Македонците „Acoustic Madness“ со акустична верзија на „Get Lucky“

0
Македонската група „Acoustic Madness“ сними акустична верзија на хитот „Get Lucky“, кој според нас звучи подобро од оригиналот. „Acoustic Madness“ е група која е базирана...

Ретка гитара на Битлси на аукција во Њујорк

0
Гитарата на легендарните Битлси, на која свиреле Џон Ленон и Џорџ Харисон, ќе се најде на аукциска продажба во сабота во Њујорк, а се...

Стариот скејтборд претворете го во електрична гитара

0
По пронаоѓањето на електричната гитара во 1940-та, и скејтбордот во 1950-та година, беше само прашање на време кога некој ќе се сети да направи...

Пејачот на Green Day збесна на сцена (видео)

0
Били Џо, пејачот на Green Day, потполно полуде на сцената на музичкиот фестивал iHeart Radio во Лас Вегас, откако му беше покажано дека има...

Ајде да танцуваме! (видео)

0
Нивниот татко зема да свири на гитара, а двете близначиња го фаќаат ритамот и започнуваат да танцуваат во столчињата, на еден крајно заразен начин... {youtube}to7uIG8KYhg{/youtube}

Најтешкиот трик со гитара (видео)

0
Како што вели човекот на ова видео - на YouTube постојат голем број талентирани гитаристи, но најголемиот дел од нив не можат да го...

Осум годишната Зои го демонстрира својот талент (видео)

0
Во светот постојат голем број талентирани деца и благодарејќи на YouTube тие можат да ги демонстрираат своите способности. Осум годишната Зои Томсон...