Throttle/Brake – епизода 77: Најголемата ѕвезда во Женева – Rimac C2

0
Ајде да замислиме дека саемот за автомобили во Женева, беше доделување на Оскарите (Academy Awards), а автомобилите и произведувачите беа актери и филмски остварувања....

Throttle/Brake – епизода 75: Булит, Газо и Lister

0
­Со Брацо Моралиќ.

Throttle/Brake – епизода 74: Дубаи и сé е можно: Devel Sixteen и Lykan Fenyr

0
Од градот каде што важи девизата најголемо, највисоко и најскапо, пристигнува уште еден суперлатив, најмоќниот автомобил во светот. Или најбесмислениот. Времето ќе покаже...

Throttle/Brake – епизода 73: Третиот милениум на Lamborghini и електричен Mini

0
Кој би помислил дека ортодоксните лути ривали на таборот од Маранело ќе прават електричен автомобил. Ајде вака...

Throttle/Brake – епизода 72: Во чест на најдобриот: McLaren Senna

0
Се случи и таа декемвриска ноќ. P15 стана Senna, а P1 од денеска е инфериорен во однос на портокаловиот автомобил од сликата. Замислете...

Throttle/Brake #71: Најбрзото од Ferrari и Corvette и Aston Martin ft. Mercedes AMG –...

0
Ви текнува на Ferrari LaFerrari? Секако, таков автомобил не се заборава. Но, Ferrari, како да многу брзо се заситија од суперлативната убавина и моќ...

ГЛАСАЈТЕ! Throttle/Brake – автомобил на годината 2017

0
Со Ваша помош и во партнерство со 365.com.mk, еден од овие осум спортски автомобили ќе биде нашиот најдобар. Нашите верни читатели кои ќе го искористат своето авто-ентузијастичко право на глас, ќе имаат можност да добијат и скромни подароци.

Throttle/Brake #70: Јапонски Rolls Royce, гигават Tesla и нов брзински рекорд

0
Елоне, секоја чест! Ми текнува кога “бензинците” јавно те исмејуваа и твојата визија ја множеа со нула... Епа еве, нека пукнат душманите.

Throttle/Brake – епизода 69: Интензивни емоции при 500 километри на час?!

0
„Оваа епизода ќе биде специјална по многу нешта, но најмногу затоа што е 69 по ред...“

Throttle/Brake – епизода 68: Враќање во иднината – McLaren BP 23

0
Можеби не им оди баш најдобро во Formula 1 шампионатот, но на “приватен” план се и повеќе од успешни. Иновативни. А само што почнаа.

Throttle/Brake #67: Најсексипилниот електричен автомобил во светот – Jaguar E-Type Zero

0
Конечно гиковите ќе можат да бидат Хенк Муди од Калифорникејшн, Дилан од Беверли Хилс или бунтовници како Џејмс Дин. 

Throttle/Brake – епизода 66: Formula 1 за на улица – Mercedes-AMG One

0
Се случи и тоа. Се оствари сонот на многу деца, инженери и автомобилски ентузијасти.