365.com.mk

15497 ПОСТОВИ 2 КОМЕНТАРИ

Италијанска новинарка мора да и плати на Мелони 5.000 евра поради...

0
 Судот во Милано и наложи на новинарката Џулија Кортез да и плати на италијанската премиерка Џорџа Мелони отштета од вкупно 5.000 евра, бидејќи ја...

Кнесетот со големо мнозинство изгласа резолуција против палестинска држава

0
Израелскиот Кнесет рано утрово со големо мнозинство усвои резолуција со која се отфрла формирање палестинска држава, јавија локалните медиуми. Резолуцијата, усвоена со 68 гласа за...

Вучиќ од Самитот во Лондон: Би сакал да видам порационален пристап

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пред почетокот на Самитот на Европската политичка заедница во Лондон изјави дека од клучно значење е да се зачува...

НАСА откажа мисија на Месечината

0
Американската Национална воздухоплловно-вселенска администрација - НАСА вчера соопшти дека сепак нема да го испрати својот ровер „ВИПЕР“ на Месечината. Одлуката за преиспитувањето и откажувањето...

Поранешен припадник на ОВК уапсен во Македонија по потерница од Србија,...

0
Министерството за надворешни работи и дијаспора на Косово соопшти синоќа дека е информирано за апсењето на косовски државјанин од страна на полицијата на Северна...

Милеи го отпушти заменик министерот за спорт затоа што го повика...

0
Аргентинскиот претседател Хавиер Милеи одлучи да го отпушти заменикот министер за спорт на земјата, Хулио Гаро, кој го повика капитенот на репрезентацијата Лионел Меси...

Бајден позитивен на Ковид-19, се изолира во карантин

0
Претседателот на САД Џо Бајден се тестираше позитивно за Ковид додека водеше кампања во Невада и има благи симптоми, соопшти синоќа Белата куќа. Бајден...

Адел најави подолг одмор од музиката

0
Адел се повлекува од јавноста на одредено време по завршувањето на нејзиното американско музичко шоу „Викенди со Адел“ во Лас Вегас оваа година. - Воопшто...

Фон дер Лајен: Приемот на нови членки во ЕУ е наша...

0
Европското соседство е нашата иднина и приемот на нови земји во нашата Унија претставува морална, историска, политичка и огромна геостратешка одговорност за Европа, порача...

Само шест пратеници од новиот парламентарен состав не поднеле изјава за...

0
Заклучно со денеска, имајќи предвид дека истече рокот за пријавување на имотот од актуелниот пратенички состав, само 5 проценти од пратениците, односно шест пратеници...

Мицкоски утре активно ќе се вклучи во настаните на Самитот на...

0
Деновиве сме дел од Самитот на Европската политичка заедница. Тука сме заедно со потпретседателот на Владата, Изет Меџити и министерката за енергетика, рударство и...

Анкета: Американците стравуваат дека ситуацијата излегува од контрола

0
Резултатите од најновата анкета на Ројтерс и Ипсос покажуваат дека Американците стравуваат дека ситуацијата излегува од контрола по неуспешниот атентат врз Доналд Трамп, како...

МНР: Министерот Муцунски на патувањето во Вашингтон не беше придружуван од...

0
Министерството за надворешни работи и надворешна трговија преку соопштение ги демантираше обвинувањата од СДСМ дека министерот Тимчо Муцунски на патувањето во Вашингтон за НАТО...

Пожарот во штипскиот дел на Серта се шири кон селото Пиперово

0
Огнените јазици одат во атарот на штипското село Пиперово на планината Серта, вели за МИА  градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов и додава дека...

Четири нови пресуди за случајот „Синџир“

0
Основниот кривичен суд Скопје денеска изрече затворски и условни казни за оние кои на главната расправа одржана на 15 јули признаа вина во врска...