365.com.mk

15496 ПОСТОВИ 2 КОМЕНТАРИ

Орбан: Мировната мисија за Украина добро напредува, планираното е постигнато

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан денеска изјави дека неговата „мировна мисија“ за Украина добро напредува и дека засега е постигнато она што беше планирано. Пристигнувајќи...

Таравари: ДУИ со функцијата економски директор во Министерството за здравство ги...

0
Од ДУИ имаа реакција каде плачеа зошто е тргната функцијата економски директор во Министерството за здравство. Сосема непотребна позиција со која ДУИ ги имаше „честеше“...

Фон дер Лајен реизбрана за претседателка на Европската комисија

0
Европскиот парламент попладнево со тајно гласање ја реизбра Урсула фон дер Лајен за претседателка на Европската комисија. „За“ реизборот на Фон дер Лајен гласаа 401...

ДУИ: Разочарувачка е одлуката на Влада да ја укине претходната одлука...

0
Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) го изразува своето длабоко разочарување за одлуката на актуелната Влада да ја укине претходната одлука за изградба на патната...

Отворена оперативна акција „Пожар 2024“: Целосна мобилизација на МВР во спречување...

0
Во Mинистерството за внатрешни работи денеска се одржал координативен состанок на министерот за внатрешни работи ПанчеТошковски, директорот на Бирото за јавна безбедност Александар Јанев...

Маж се удави во Дојранското Езеро

0
Претпладнево во 10:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Дојранско Езеро се удавил маж. Според информацијата од полицијата, машкото лице скокнало во...

Во Лондон Мицкоски на кратка средба со Зеленски

0
Денеска во рамки на Самитот на Европската Политичка Заедница во Лондон остварив кратка средба и разговор со претседателот на Украина, Володимир Зеленски, објави премиерот...

Столтенберг: Командата на НАТО за поддршка на Украина ќе почне да...

0
Командата на НАТО за координирање на поддршката за Украина ќе почне да функционира во Германија во септември, објави денеска генералниот секретар на Алијансата, Јенс...

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и Институтот на сметководители и овластени...

0
Меморандумот го потпишаа ректорката на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УКИМ) во Скопје, проф. д-р Биљана Ангелова и претседателката на Институтот на сметководители и овластени...

Уставниот суд ја врати надежта кај граѓаните дека ќе ги наплатат...

0
Одлуката на Уставниот суд за поведување на иницијатива за оценување на уставноста на членот 2 и членот 4 од Законот за изменување и дополнување...

Курти: Убиството на српски полицаец во Лозница да не се политизира

0
Косовскиот премиер Албин Курти на прес-конференција во врска со убиството на српски полицаец, за кое е осомничен косовски Албанец, изјави дека ги има само...

Дачиќ: Убиството на полицаецот е терористички напад од албански структури од...

0
Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ го оквалификува убиството на полицаец и ранувањето на друг полицаец синоќа во Лозница како - терористички напад...

Од утре до средината на следната седмица на повеќе места нестабилно...

0
Утре ќе се задржи многу топло време и ќе биде активно портокалово ниво за опасност од високи температури, а во деновите потоа температурата ќе...

Песков: Плановите на Фон дер Лајен и даваат на ЕУ воен...

0
Плановите на шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за создавање на европска одбранбена унија и даваат на ЕУ „воен призвук“ и го...

Италијанска новинарка мора да и плати на Мелони 5.000 евра поради...

0
 Судот во Милано и наложи на новинарката Џулија Кортез да и плати на италијанската премиерка Џорџа Мелони отштета од вкупно 5.000 евра, бидејќи ја...