365 Вести

237 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Разгневениот Ердоган

0
Катимерини - Атина Реџеп Таип Ердоган се обраќа пред Универзитетот Реџеп Таип Ердоган, на церемонија по повод почетокот на учебната година. Неговата реч е џиновска...

Го викале Сампрас зашто сам може да изеде прасе

0
Прекари како Сантимо (зашто си висок 199 сантиметри и ти фали уште сантим до 2 метра) или Распусто (зашто си роден на 10 јуни),...

Оливер Кан – несреќниот Титан

0
Еден од најголемите недостатоци на тоа да си професионален спортист, е тоа што камерите неизбежно ќе ти ги уловат најголемите неуспеси. Современата медиумска покриеност...

Сезона 2: СЕЌАВАЊА НА АМЕРИКА “ХАСАН И ОСАМЕНАТА ЅВЕЗДА” (I Поглавје)

0
Мимоза беше во шок зошто веќе прскав, беше премногу доцна за да ме тргне на страна и само панично на радовишки ми кажа: „Немој...

ОПШТИНА КАРПОШ – ВТОРО МЕСТО ВО СОБИРАЊЕ ПЛАСТИЧЕН ОТПАД

0
Основните училишта од Општина Карпош, „Владо Тасевски“ и „Јан Амос Коменски“, го делат првото место во собирање на пластични ПЕТ шишиња. Веднаш по нив,...

Нови фасади за уште четири кули во Карпош

0
Општина Карпош продолжува со реконструкција на фасадите, овој пат станува збор за романските згради со број 4, 6, 8 и 10 на улицата „Никола...

КАРПОШОВО КУЛТУРНО ЛЕТО ПО ДЕВЕТТИ ПАТ

0
Вечерва, четврток (18.08.2016 година), со почеток од 20.30 часот, пред платото на Т.Ц. Скопје Сити Мол, официјално ќе започне културното освежување за карпошани, „Културно лето Карпош...

ПРОЦЕНКА ЗА ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА ГРАДИНКА ВО БАРДОВЦИ

0
Заради изработка на документ за оценка на проектот за изградба на градинка во населено место Бардовци, во понеделникот, претставници од  тимот на ЦеПроСАРД,  ангажирани...

Владата ги кастри мршојадите: Забрана за покачување на цените по поплавата

0
Владата донесе одлука за определување на највисоките цени на одделни производи во трговијата на мало на ниво кое се применувало до 5-ти август годинава,...

Фаќајте возот со време: Колку кошта куќа во Грција на море?

0
Куќа на море на Халкидики или Тасос, со двор и комплетен мебел, на помалку од 100 метра од морето, знае да е поевтина и...

Throttle/Brake 21: AMG R50 – Mercedes кој ќе ги предизвика LaFerrari,...

0
Да, добро слушнавте. Но, да одиме систематски. Пред неколку месеци, кружеа гласини дека во Mercedes AMG, се работи на автомобил кој би бил...

Тешки денови за Мекдоналдс во Венецуела

0
Недостатокот од основните прехранбени производи во Венецуела - од ориз, до овошје и зеленчук, па дури и тоалетна хартија - и понатаму се продлабочува. Граѓаните на земјата...