Таг: сцена

ChatGPT-4o e најновата верзија на OpenAI

0
Kреаторите на оваа програма велат дека вештачката интелигенциа (ВИ) научила да распознава емоции и да ги споделува со корисниците. -ChatGPT-4o (о доаѓа од „omni”) „e...

Уште малку остана: Што носи новиот iPhone 17 Slim

0
Вистина е дека сè уште не се појавил дури ни iPhone 16, но типстерите веќе даваат детали за следната генерација на телефони на Apple...

Инстаграм ја менува содржината? Воведува нова опција

0
Најважна меѓу нив е функцијата „Откријте“ (Reveal), која им овозможува на корисниците да креираат скриени „приказни“ кои нивните следбеници ќе можат да ги откријат...

Вистинската незгода зад легендарната сцена на Мистер Бин (ВИДЕО)

0
Мистер Бин со мисирка заглавена на главата - сцена што никој што ја има гледано нема да ја заборави, и една од најсмешните во...

Во одбрана на змиите што бркаа игуана во клипот на Planet...

0
Како сé не ја нарекоа сцената по медиумските наслови: „кошмар“, „хорор“, „ужас“, и секакви слични описи, од кои е јасно дека симпатиите одат кај...

Сцената со игуаната од Planet Earth II ќе се памти уште...

0
Planet Earth II на Би Би Си претендира да биде најдобриот документарен серијал на сите времиња (иако и документарец за снимањето на документарецот звучи многу...

Актерката што умре на сцена додека глумеше како умира

0
Неколку уметници и актери имаат починато на сцена додека изведувале перформанс во живо, ама случајот на Едит Вебстер е најуникатниот и веројатно најироничниот од...

Почина диџеј Бабура

0
Утрово во Скопје почина познатиот, диџеј Бабура. Неговата смрт настана како резултат на кратко боледување на 44 годишна возраст. Диџеј Бабура настапуваше со речиси сите познати...

Човекот зад мечката во The Revenant

0
За незаборавната сцена во која трагачот Хју Глес (Леонардо Ди Каприо) е нападнат од мечка - во оскаровскиот кандидат The Revenant, заслужни се (нормално)...

Eве кој е најгледаниот видеоспот во Македонија

0
Гледаноста не видео спотовите денес се мери на Јутуб. Знаете ли сепак кој е најгледаниот видеоспот од нашата сцена? Изненадувачки не се работи за спот со...

Документарен филм за македонската хип – хоп сцена

0
Неформалната организација хип-хоп Македонија, која во изминатите 10 години работи на промоција на македонската андерграунд хип-хоп сцена, сними документарен филм за културата на овој...

Македонија во 90-тите

0
Нека тераат Студени нозе додека ја листате галеријата Бушава азбука АСЛ ПЛС? Чкембари Стоилко Илко - Тетовирање Ластовица на Тајланд Првата и „златна“ генерација на Македонија Сури - Студени Нозе Пејџер Панкери во МКЦ Партнер Трењерка у...

На секој може да му се случи: Ангел на Викторијас Сикрет...

0
Сите знаеме дека ангелите на Викторијас сикрет се најголеми професионалци во светот на модата, но и тие се луѓе и може да им се...

Бурна ноќ: Транссексуалниот модел со српско потекло, Андреја Пејиќ се приклучи...

0
Летните горештини тешко ги поднесува и Анреја Пејиќ, која на Инстаграм со секси слика покажа како се разладува. Познатата транссексуална манекенка со српско потекло објави...