Таг: ролс ројс

За некого криза, а за Ролс Ројс рекордна продажба на автомобили...

0
Кризата и порастот на трошоците за живот ги одминала луксузните автомобили. Тоа го покажуваат бројките на британскиот производител на автомобили Ролс Ројс, кој изминатата...

Навидум обичен класичен Ролс Ројс, ама внатре…

0
Ентериерот е сосема друга приказна. Овој конкретен Ролс Ројс „Phantom I“ го нарекуваат „палата на тркала“ и е еден од најпрефинетите британски автомобили некогаш...

Еве што се случува кога ќе пробаш да го украдеш знакчето...

0
И тие што имаат видено Ролс Ројс, немаат видено Ролс Ројс со откорнато знакче, како што е случај со многу Мерцедеси. Тоа е така...

RR Phantom: Крајот на една ера

0
Rolls-Royce објави дека 2016 ќе биде последната година во која ќе се произведува актуелната генерација на моделот Phantom. Паралелно со ова, од легендарната марка споделија...

Претвори обична Лада во Ролс- Ројс

0
30 милиони донги или околу 1.500 долари, многу фантазија и неколку недели напорна работа му биле потребни на младиот Виетнамец од провинцијата Бакзјанг, за...

Расипаниот Ролс Ројс – Поучна приказна за бизнисот, но и за...

0
Некои веруваат, некои велат дека е само легенда. Како и да е, приказната за Ролс Ројс ќе ве научи збор-два за бизнисот, а и...

Ловечки Ролс Ројс

0
Со своите странични рефлектори и арсенал од оружја за лов, ова не е обичен стар Ролс Ројс. Се работи за Торпедо Турер од...

Аукција на предмети од Neverland на Мајкл Џексон

0
Може да се смеете, да се згрозите или да наддавате. Над 2000 лични предмети на контроверзниот крал на поп музиката, скандалите и пластичните...