Таг: пожар

ЦУК: Владата и одобри на ДЗС да ангажира двајца пензионирани пилоти...

0
Владата на денешната седница даде согласност Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) да ангажира двајцата пензионирани пилоти на Ер трактори, соопшти Центарот за управување...

Неготино со апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење...

0
Локална самоуправа Неготино упати апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на големиот пожар во неготинско, да се пријават во Општината на...

Апел до жители од неколку села да ги напуштат домовите поради...

0
Поради опасност од ширење на пожарот во Неготинско, упатен е апел, жители од неколку села да ги напуштат живеалиштата. Вакво соопштение штотуку издаде Штабот...

Локализиран голем пожар на територија на општина Прилеп

0
Рeгионалниот Центар за управување со кризи - Прилеп информираше дека е локализиран опасен пожар зад објектите на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ). Спасени се една...

Тарчуговски: Немаме пилоти кои би управувале со „Ер тракторите“, тоа е...

0
Колку што ми е мене познато, „ер тракторите“ сега се исправни, но, не можат да бидат оперативни зашто во моментов, во државата, немаме вработени...

Пожар избувна во зградата на Берзата во Копенхаген, се урна врвот

0
Пожар изутрината го зафати покривот на 17-годишната зграда на Берзата во Копенхаген, која е една од најстарите згради во градот, јавуваат медиумите. Зградата која се...

Велешките пожарникари со брза интервенција спречиле експлозија на цистерна

0
Брзата интервенција на пожарникарите од Територијалната Противпожарна  Единица од Велес утрово спречиле експлозија на цистерната којашто се запалила на автопатот Велес – Градско во...

НП Шар Планина: Викендов поради пожарите изгореа 170 хектари планинска површина,...

0
Поради пожарите викендов на Шар Планина, од управата на Националниот парк евидентирале дека се изгорени површини од вкупно 170 хектари. Десет вработени оделе 90...

Притвор за осомничениот за подметнување на пожарот во угостителскиот објект во...

0
Секторот за внатрешни работи – Охрид поднесе кривична пријава против лицето М.У.(20) од Скопје, осомничено дека е подметнувач на пожарот во кој целосно изгоре...

До темел изгоре кошаркарската сала во француски Гравелин, избегната катастрофа

0
Салата на францускиот кошаркарски прволигашки клуб Гравелин, во чиј редови во минатото настапуваше македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски, изгоре до темел на Божиќ во голем...

Пожар избувна во магацин во близина на Тетово

0
Пожар избувна околу 10 част и 30 минути во магацин на трговска фирма со материјали за електротехника и железарија во близина на тетовското село...

Опожарена градската депонија во Крива Паланка

0
Гори градската депонија во Крива Паланка. Пожарот настанал околу два часот утрово, а бидејќи, според информациите од Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка, настанал...

Пожар во атарот на селото Соње во општина Сопиште, ангажирани три...

0
- Во атарот на селото Соње во општина Сопиште попладнево избил пожар во чие гаснење биле ангажирани три „ер трактори“ на Дирекцијата за заштита...

Голем пожар на отворено кај Струмица, гори површина од околу 20...

0
Околу 13:45 часот во атарот на селата Зубово, Колешино и Сушица избувна голем пожар на отворено при што се зафатени стрништа, сува трева и...

Поради опожарен мебел пред контејнери ќе се запалела зграда во Тетово

0
Тетовските пожарникари попладнево пред 18 часот интервенираа на пожар што избувнал на оставен мебел пред контејнер, при што огнот го зафатил и ѕидот од...