Таг: отказ

Во Јапонија во подем агенциите за давање отказ

0
Давањето отказ преку агенција во име на работникот е сѐ позастапено во Јапонија последниве години. Така вработените ги напуштат компаниите, без да мора лично...

Сопственик морал да го затвори ресторанот зашто сите 26 вработени истовремено...

0
Ресторан во градот Трој, во сојузната држава Њујорк, САД, бил приморан да ги затвори вратите откако целиот персонал истовремено му врачил оставка на сопственикот...

ДРЖАВО, А ДА ТИ ДАДАМ ЈАС ТЕБЕ ОТКАЗ?

0
Сметам дека јас те плаќам, јас можам и да ти дадам отказ. Паразитираш на моите пари, даноци и придонеси. Кога и да ти притреба за...

Жената што му покажа среден прст на Трамп доби отказ

0
Еден ден откако и самата ја сподели фотографијата, компанијата ја повикала на разговор за да ѝ соопшти дека е дојден моментот да се разделат.

„Епл“ отпуштија инженер поради видео-блог

0
Девојка која води видео-блог снимила клип на којшто го покажува Ајфон 10 (Ајфон Х) на „Јутјуб“. Таа го добила телефонот од својот татко. Она што...

Отпуштен затоа што доаѓал порано на работа

0
И вие мислевте дека на работниците што работат подолго од работното време дополнителната работа треба да им биде дополнително платена? Е баш сте глупи.

Отпуштен зашто ја читал Mein Kampf на работа

0
„Вработениот работи во униформа која ја претставува државата Берлин и со тоа е должен во секое време да се држи до начелата на слободниот демократски устав“.

Човекот што доби отказ зашто сакаше да присуствува на раѓањето на...

0
Ќе почнеме од тоа дека приказнава е со среќен крај. Откако се прошири веста за неговото отпуштање, Ламар Остин доби најмалку три нови понуди за...

Работата која те цица, те моли да ѝ дадеш отказ!

0
Новите истражувања покажуваат – кога поголемиот дел од времето го поминуваме правејќи  нешто што не ни се допаѓа, тоа е лошо за нашето здравје. Една...

Зошто никој не го сака Рафа Бенитез?

0
„Само не Бенитез“ Уште кога дојде во Реал Мадрид „кралските социоси“ му беа тотално напнати на Флорентино Перез, човекот кој сам донесе одлука да се избрка...

Тужба за Тејлор Свифт: Фан ја тужи пејачката затоа што лажно...

0
Поранешниот радио ди - џеј од Колорадо, Дејвид Милер, во тужбата неведе дека поради лажно обвинување од страна на славната пејачка добил отказ. Инцидентот...

Отказно писмо, од срце

0
Секој од нас е пред сé човек, а после работник. Барем така треба да биде. Кога другите ќе го подзаборават тоа и се ќе...

Зошто нема да ја гледаме Ана на „X Factor“?

0
Како што пишуваше вчера, продукцијата и дала отказ, бидејќи сметаат дека некој друг ќе ја изврши работата подобро од неа. Ана Грубин, водителката од првата...

Хрватката Клара целосно гола во германско реално шоу (+18)

0
„Би направила се, само да бидам на телевизија“, признава Клара Перко (28). За учество во шоуто „Адам ја бара Ева“ дала отказ во банка и...