Таг: Нико Беќаровски

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија продолжуваат. По објава на Министерството за здравство на „Фејсбук“ во која доктор Нико Беќаровски, се обвинува за навреди кон...

Д-р Беќаровски: Дали ќе им верувате на црните мантии или на...

0
Да се чува здравјето или да им се верува на свештениците? Додека за некои едното не го исклучува другото, според д-р Нико Беќаровски, разликата...

Д-р Беќаровски: Денес дознав дека скафандер можел да служи и за...

0
„Мене ме учеа дека медицинскиот скафандер служи здраво лице безбедно да влезе и излезе од контаминирана средина. Денес дознав дека можел да служи и...

„Секако дека Црквата му помага на народот, редовно го потсетуваме да...

0
Секако дека црквата му има помогнато на народот во време на пандемија, вели владиката Петар во изјава за „Фокус“ додека чека негативен тест во...

Д-р Беќаровски со пар „едноставни прашања“ до Захариева: На кој јазик...

0
„На сликиве е прикажан АБЕЦЕДАРОТ кој е издаден 1925 година во Атина, за да може да учат децата во Егејска Македонија кои зборувале јазик...

Д-р Беќаровски: На 11 октомври можеме да славиме победа над Ковид-19

0
„Ако од денес до 10 октомври СИТЕ, ама баш сите до еден, се придржуваме на 3 толку прости правила (2 метри, маска, миење раце),...

Д-р Беќаровски: Последните 10 минути од животот на пациентот уште долго...

0
Како доктор кој цели 30 години работи УРГЕНТНА МЕДИЦИНА, смртта постана дел од мојата работа. Во сите овие години бројни човечки судбини и животи згаснувале пред моите очи. Да, и по толку години секое згаснување на човечкиот живот, остава белег во некоја мозочна келија, но и чемер во душата.

Д-р Беќаровски: Наместо избopи, изглacajте нова експертска влада на нaциoнaлeн спас

0
Фејсбук статус на д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија Како човек кој пола свој живот го поминал во едноумие, а втората половина во безумие,...