Таг: Металург

Захариевски: Омонија е фаворит, но имаме шанси

0
Тренерот на Металург, Срѓан Захариевски вели дека неговиот тим ќе докаже дека добриот натпревар во Сараево против Железничар не е случајност. Металург денеска го очекува...

Вардар и Металург ја освојуваат ракометна Европа

0
За прв пат во историјата два тима од Македонија се најдоа во Топ 8 од Лигата на шампионите. „Македонска револуција, Вардар и Металург во Топ...

Македонија со +6 ќе патува во Копенхаген

0
Ракометарите на Металург со предност од шест голови ќе патуваат во Копенхаген на осминафиналниот реванш во Лигата на шампиони, откако во првиот меч го...

Поранешната девојка на Тоше Проески роди син

0
Последната девојка на Тоше Проески, ракометарката Андријана Будимир, во саботата на свет донесе момче на кое му го даде името Максим. - Многу сум среќна...

Металург се навикнува да победува!

0
„Многу љубители на ракометот ќе имаат тешкотии да заспијат вечерва, но од вистински причини. Победите над гигантите стануваат навика за Металург откако ја совлада...

Mеталург се врати на врвот

0
Вардар пропушти победа во дерби натпреварот против Хоризонт Турново, шампионот долго време имаше водство но не успеа да дојде до трите бода. Црвено црните поведоа...

Металург, Турново и Тетекс ги играат реванш натпреварите во Лига Европа

0
Турново е со најреални шанси од нашите претставници во пресрет на денешните реванш натпревари од квалификациите за Лига Европа. Откако одигра нерешено 2-2 на гостувањето...

Вардар ја одбрани шампионската титула

0
Вардар со високи 5-0 го прегази Хоризонт Турново и со стил ја завери новата шампионска титула. Вардар ја одбрани шампионската титула во македонското фудбалско првенство...

Металург го доби противникот за четвртфиналето во ЛШ

0
Нашиот ракометен претставник во Лигата на Шампиони, Металург, на денешната ждрепка во Виена го доби Киелце како противник во четвртфиналето. Останатите извлечени четвртфинални двојки се: Атлетико...

Металург незапирлив и против Горење

0
Македонскиот шампион, екипата на Металург на извонреден начин демонстрирајќи надмоќ, желба и квалитет го забележа и вториот триумф во 2. коло од Групата Ц...