Таг: koncert

Неделен ноќен концерт на Марко Виденовиќ и „Квинтето“ во Битола

0
Неделен ноќен концерт на Марко Виденовиќ со неговата музичка формација „Квинтето“ ќе се одржи на мало плато на Офицерскиот дома со почеток од 22.00...

Слободен влез вечерва на концертот на оркестарот на „Фаме’с Институт“

0
Вечерва, 15 јули, ќе се одржи ексклузивниот концерт на FAME’S Институтот, предводен од Маестро Веско Ешкенази, Концерт мајстор на Концертгебау, во Камерната сала во...

„Битка за Неретва“ и концерт на СИЗ на петтиот ден на...

0
На петтиот ден од овогодинешниот 23.CINEDAYS ќе ги погледнеме следниве филмови: 19:30 Beyond the blue border dir. Sarah Neumann (OC) кино Фросина Филмска адаптација на книгата...

Концерт на Next to Silence во „Џез ин“ во Охрид

0
Џез составот Next to Silence вечерва во 22 часот ќе одржи концерт во клубот „Џез ин“ во Охрид. Најава за концертот е музичкото видео...

Хакери наводно украле 440.000 билети за концерти на Тејлор Свифт во...

0
Фановите на Тејлор Свифт беа загрижени за прекин на концертите откако хакери, наводно поврзани со групата ShinyHunters, тврдеа дека добиле податоци за баркодовите за...

Концерт на ФАМЕ’С Институт Оркестар и Веско Ешкенази

0
На 15-ти јули во 20:30 часот во Камерна сала на Филхармонија е најавен ексклузивниот концерт на FAME’S Институтот, предводен од Маестро Веско Ешкенази, Концерт...

Вечерва концерт на хорски солисти на НОБ

0
Во рамки на јубилејното 45. издание на манифестацијата „Скопско лето“ ќе се одржи Концерт на хорските солисти на Националната опера и балет. Учествуваат:Денис ДимовскиБилјана БајевскаКатерина...

Никола Ѓуричко со бендот „Џони Миднајт трио“ во Скопје

0
На 3. јули во Јавна соба ќе се одржи концертот на Никола Ѓуричко и неговиот бенд Џони миднајт трио. Овој неодамна формиран рок бенд е...

Благој Ламњов со концерти во Велес и во Битола

0
Македонско-шведскиот кларинетист Благој Ламњов ќе го одржи својот прв самостоен концерт во Велес утревечер во 20 часот во Театарот „Јордан Хаџи Kонстантинов-Џинот“. Концертот е...

Хрватскиот гитарски квартет утревечер во Македонска филхармонија

0
Утревечер, во 20.30 часот, на големата сцена во Македонската филхармонија, во организација на платформата „За тебе“, за првпат ќе гостува „Хрватски гитарски квартет“ во...

Добрила и Дориан Дуо во Тирана

0
„Тиранчаните, сакаат да слушнат нешто што е ново и оригинално. Уметноста да има врска со земјата од каде што доаѓаат вашите артисти. Затоа многу...

Концерт за хармоника во организација на здружението „Љубители на класична музика“

0
Здружението „Љубители на класична музика“ Скопје ,по 16-ти пат организира Свечен концерт по повод Светскиот ден на хармониката, вечерва во 20 часот во Музејот...

EXIT:По концертот

0
Изминува и последниот ден од EXIT фестивалот во Нови Сад. Ѓубрето што ќе го остават зад себе илјадниците посетители кажува за неговата голема посетеност....