Таг: iphone

ЕК и „Епл“ постигнаа договор околу на користењето на „мобилни паричници“...

0
Европската комисија реши да ја прекине истрагата започната против „Епл“ поради сомневање за незаконско ограничување на конкуренцијата за „мобилните паричници“ на смартфоните АјФон, откако...

Сопствениците на iPhone пријавуваат враќање на избришани фајлови по iOS ажурирањето

0
Некои сопственици на iPhone известуваат дека по ажурирањето на нивните телефони на iOS 17.5, избришаните фотографии, вклучително и прилично стари фајлови, повторно се појавуваат...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

0
Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на...

Фатени на дело: Apple намерно ги успорува старите Ајфони

0
Тоа што корисниците на Apple долго го насетуваа, конечно е потврдено, практично со признание од самата компанија откако беше дотерана во ќош.

Епл ќе го рециклираат Ајфон СЕ

0
Заедно со Ајфон 6С, Епл го презентираа и Ајфон СЕ, кој го има истиот дизајн како еден од најпопуларните 4-инчни модели Ајфон 5С, но...

Опцијата што му фали на iPhone

0
За ништо друго не се жалиме.

Кај да купиш, а кај да продадеш iPhone

0
Цената на iPhone-ите страшно варира од земја во земја, па ако веќе сте запнале да купите, гледајте тоа да го направите во САД, Јапонија или Хонг Конг.

Сè што е iPhone, не е iPhone

0
Судот во Пекинг пресуди дека американскиот гигант Apple мора да го дели името iPhone со кинески производител на чанти и паричници. Во образложението на пресудата...

На камерата работат 800 луѓе

0
iPhone неслучајно е најпопуларниот уред меѓу фото-блогерите, како што покажува статистиката на Flickr. „Врз камерата на смартфонот работат 800 луѓе во Apple“ - ова го...

Резултатите од новиот тест за виткање на iPhone

0
Дали и новиот модел се витка како претходниот? Одговорот во видеата во продолжение.

Донирај сперма, добиј iPhone

0
Кинезите се тотално опседнати со желбата да ги имаат новите телефони на Apple, iPhone 6s и 6s plus, што за таа цел би направиле...

Девојче заспало покрај својот iPhone на полнење – погледнете што ѝ...

0
Дион Бактер е 24 годишна девојка која го ставила својот iPhone на полнење и заспала покрај него. Следното утро, кога се разбудила, таа забележала огромна...

Ајфонот ви се рестартира без причина? Ова можеби е решението

0
Корисниците буквално побудалеа од нервоза благодарение на оваа доста честа малфункција на моделите на iPhone. Според бројот на поплаки, евидентно е дека Ајфоните ширум светот...

Во 2018 година пристигнува заоблен iPhone

0
Apple има намера да ја зголеми разновидноста на понудите на својот iPhone во иднина. Откако конечно го добивме големиот модел во плус варијанти, наскоро...