Таг: гестови

Близнаците се сакаат уште од утробата

0
Научниците од Универзитетот во Падова, Италија, откриле дека близнаците, а и сите други бебиња се стремат кон општење уште од мајчината утроба. Претходните истражувања...

3 работи кои се посекси од самиот секс

0
Постои ли нешто што е посекси и од самиот секс? Експертите велат - ДА. Во продолжение, ви претставуваме кои се трите работи кои се...

7 руски народни гестови

0
Зошто Русите ја кинат кошулата на градите, фрлаат капата на земја и покажуваат шипинки и „козји рогови“? Порталот „Руска реч“ го дава одговорот на сите...

Импресивни и мирни манифестации за време на протести

0
Овие фотографии на луѓе кои за миг прават мировен гест или му помагаат на некој друг, не потсетуваат дека дури и за време на...

10 сосема обични гестови на жените, кои ги возбудуваат мажите

0
Иако повеќето кога ќе се спомне прашањето: кои работи ги возбудуваат мажите кај жените, започнуваат да размислуваат исклучиво на сексуални моменти, сепак, постојат некои...

Гестови со зглоб и нокт набрзо ќе станат реалност (видео)

0
Засега, нашиот арсенал на тачскрин гестови се сведува на бројот на прсти кои можеме да ги користиме. Но нова технологија која може да разликува помеѓу...

Технологија со мимики и гестови ќе им помага на возачите

0
Инженерите од компанијата Harman развија технологија, која му овозможува на возачот да вклучува различни системи и функции во автомобилот, со гестови и мимики, без...

Софтверот од Minority Report стана реалност

0
Големи компјутери контролирани со движење и гестови веќе не е ограничено само на научната фантастика. Oblong Industries од Лос Анџелес го демонстрираше својот софтвер...