Таг: автомобил

Неколку предмети и производи што не смеете да ги оставате во...

0
Како што веројатно на сите им е познато, некои предмети и производи не ја поднесуваат добро зимата и можат да се расипат, оштетат, но...

Русин против пајак служба: „Е нема да ја однесете, и точка!“...

0
Сопственик кој е лут и се расправа затоа што пајак му го кренал возилото е сосема честа и разбирлива глетка, но обично „уловените“ се свесни...

Три лица од Арачиново загинаа во сообраќајка

0
Три лица од скопско Арачиново, загинаа во судир на товарен воз и автомобил. Несреќата се случила на преминот кај кумановско Романовце, на обележан железнички...

Франција: Возачите веќе не смеат да имаат телефон во рака додека...

0
Францускиот Врховен суд им забранува на возачите да го користат својот мобилен телефон додека возат и престојуваат во автомобилот кога моторот е вклучен Казната за...

Груевски се вози во Пунто старо 20 години

0
Лидерот во заминување на ВМРО-ДПМНЕ денеска го предводеше протестниот конвој, во знак на револт за апсењата на учесници во настаните од 27 април. Груевски на...

Автомобилот во Вардар бил на Весна Петрушевска

0
Жолтиот автомобил којшто вчера беше пронајден во водите на Вардар, во близина на Камен мост, е во сопственост на актерката Весна Петрушевска. Актерката, по реакциите...

Автомобил паднал во Вардар кај Камен мост?

0
Денеска приквечер во Вардар, во близина на Камениот мост, минувачи забележале возило во реката. Според снимките од местото на настанот пожарникарите веќе се обидуваат да...

Автомобили на претплата, како телефони

0
Автомобилската индустрија е одлучна да се прилагоди на новите генерации купувачи. Возилата ќе можат да се отплатуваат на сличен начин како и телефоните. Имено, шведската...

НАСА го има „највселенскиот“ концепт во историјата

0
Кога автомобилските компании сакаат да го привлечат вниманието на публиката и да укажат на иднината, тие градат несекојдневни концептни модели со признак „вселенски“. А, кога NASA ќе одлучи да ја примени истата техника, резултатот е без сомнение највселенски прототип во историјата.

Натпревар до дното: Да бакнуваш кола 50 часа, за да ја...

0
Да освоите автомобил откако сте го бакнувале 40 часа некако можете и да оправдате. Ама да бакнувате метал 30 часа и да не освоите ништо?

Колку ќар имаат автомобилските гиганти од еден продаден автомобил?

0
Во годишниот финансиски извештај на Porsche, компанијата откри дека во фискалната 2016 година има реализирано оперативен профит од 4.1 милијарди долари (14% повеќе од претходниот период).

Во Барселона: 3 години бесплатен превоз ако се откажеш од стариот...

0
Нашиве градови не се единствените во Европа со загаден воздух. Ама во европските на големо се работи на тој проблем. Така е и во Барселона, која исто...

Видео: Што гледа автопилотот на Tesla додека вози

0
Tesla објави видео од тоа што сé всушност гледа нивниот Model S кога вози. Има пар моменти кога ако вие би биле возачот би го фатиле воланот за...

Најскапиот автомобил во светот

0
Доколку се реализира продажбата на Ferrari 250 GTO, произведен во 1962 година, може да стане најскапиот продаден автомобил на планетава-56 милиони долари?! Компанијата Talacrest, која...

Првата реклама за автомобил изгледала вака

0
Точно пред 118 години, на 30 јули 1898-та, е објавена првата автомобилска реклама во светот. Се појавува на страниците на американското списание Scientific American...