Home 365 Денес Русите ги уништија македонските тенкови во Украина, РИА објави видео непосредно по битката (ВИДЕО)

Русите ги уништија македонските тенкови во Украина, РИА објави видео непосредно по битката (ВИДЕО)

0
Русите ги уништија македонските тенкови во Украина, РИА објави видео непосредно по битката (ВИДЕО)

Руските војници уништиле украински баталјон во чиј состав имало македонски и словенечки тенкови, објави руската новинска агенција РИА, која дошла до ексклузивни снимки од уништената опрема непосредно по битката.

Како што наведува агенцијата, уништен е првиот механизиран баталјон на 28-та механизирана бригада на украинската војска, кај Криворож, заедно со тенковите Т-72 доставени во рамки на програмата за помош од земјите на НАТО. На снимките се гледаат и запалени самоодни хаубици МТЛБ и борбени извидувачки возила БРДМ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here