Таг: Зоран Заев

Закажана нова лидерска средба

0
Премиерот Зоран Заев закажа нова лидерска средба, во понеделник во 9 часот. На последната лидерска средба, претставниците од партиите постигнале одредени доближувања на ставовите во...

Ни денеска не падна никаков договор на лидерската средба

0
На денешната лидерска средба, која беше во потесен состав, на барање на Христијан Мицкоски, не е договорено ништо, но барем е постигнато доближување на...

Мицкоски ја напушти лидерската средба, Заев закажа нова за утре во...

0
На прес-конференција по лидерската средба, премиерот Заев изјави дека напуштањето на лидерот на опозицијата е недолично и неодговорно. Поради тоа, Заев најавува нова лидерска средба...

Лидерска средба утре во 18 часот

0
Претседателот на Владата и лидер на СДСМ Зоран Заев за утре во 18:00 часот во Клубот на пратенциите закажа лидерска средба. – Заради исклучителниот политички...

Заев: Ако предвремените избори гарантираат успешен референдумски процес, можно е и...

0
Премиерот Заев не ги отфрла предвремените парламентарни избори како можна опција, ако тоа биде потребно и/или ја гарантира успешноста на референдумскиот процес, т.е. постигнувањето на...

Во 15 градови низ Македонија ќе се слави поканата за членство...

0
Премиерот Заев од Брисел најави прослава во 15 македонски градови, во сабота, за поканата за членство во НАТО. На вчерашниот ден од Самитот, генералниот секретар...

Што е поадреналински: Возење мотор, или да си смениш име на...

0
Веројатно никој нормален во светов си нема поставено вакво прашање, макар бил и тиква надуван, но ете, оваа паралелна димензија која сега за сега...

Импичмент не го бие и не го сече сабја

0
Откако вчера премиерот Заев во „Само вистина“ на Канал 5 порача, па и му се закани на претседателот Иванов со импичмент ако не го...

Заев објасни што бил штосот со Ципрас и краватата

0
Покрај другите многу поважни теми, при вечерашното гостување во „Само Вистина“, премиерот Заев кажа збор-два и за она што многумина потајно ги копкаше: Што беше...

Атина го објави целосниот договор за името

0
Попладнево грчкиот весник „Катимерини“ го објави договорот меѓу Македонија и Грција. Дел од договорот можете да видите во фото прилогот: Целиот договор, пак, на вкупно 19...

Интервјуто на Заев за Euronews (видео)

0
Спремни за 11 минути лош англиски?

Ќе се одлучува дали видеата од Јутјуб ќе бидат доказ во...

0
Во Апелациониот суд денеска ќе се одржи јавна седница на којашто ќе биде донесена одлука дали снимките од Јутјуб ќе бидат користени како докази...

Како се пази на пријателство

0
Бонус: Целото интервју на Зоран Заев за „Жива истина“.

Што малер ќе беше овој Заев, бе…

0
Алтернативен наслов: Зошто бегаме во други земји - дел 2

Aмди Бајрам ќе го лови Заев со морков

0
Во пресрет на изборите меѓу едноличните рекламни спотови кои  што партиите  постојано ги објавуваат  низ медиумите и меѓу митинзите, се појавуваат и по некои...