Таг: ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да испита и отвори случај за џипот на Филипче,...

0
ДКСК да испита и отвори случај за џипот на Филипче, крие ли имот на друго име? ДКСК да испита и отвори случај за џипот на...

ВМРО-ДПМНЕ до Филипче: Дали задолжувањето од 500 милиони евра за евро...

0
Филипче да одговори дали кога сакаше да се зајми 500 милиони евра за Клинички кој не го изгради и да смени 4 закони и...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, имаме поповолни кредити и во овој момент, ова...

0
ВМРО-ДПМНЕ и Александар Николовски лажат, имаме поповолни кредити и во овој момент, со помала камата од договорениот во четири очи на Мицкоски во Будимпешта. Ова...

Петровска обвинува: Во МВР поделени повеќе од 50 незаконски решенија за...

0
Пратничката од СДСМ, Славјанка Петровска и поранешна министерка за одбрана денеска на нејзиниот фејсбук профил објави дека во рок од 7 дена во МВР...

Град Скопје: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ повеќе од две години не гласаат...

0
Град Скопје информира дека Предлог-одлуката за нови еколошки автобуси во јавниот превоз, е доставена до советниците од ВМРО-ДПМНЕ за седницата на Советот која треба...

Меџити: Двете делегации предводени од Гаши и Мицкоски имаат свои агенди...

0
Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање Изет Меџити изјави дека заминувањето на две делегации од земјава на Самитот на НАТО...

ВМРО-ДПМНЕ едно ветуваше, а друго прави сега, вели Тренчевска

0
ВМРО-ДПМНЕ првично вети 5.000 денари линерано покачување на пензиите, а сега слушаме друго, два пати по 2.500 денари, за време од неколку месеци, што...

ДУИ: Моноетничката Влада го укинува Охридскиот договор, ја намалува правичната застапеност...

0
Демократската унија за интеграција изразува неверување и длабока загриженост за одлуката на власта со моноетнички легитимитет да ја смени формулата за „балансер“ што ја...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ја спречи праксата на зголемување на цената на струјата

0
Владата на ВМРО-ДПМНЕ спречи зголемување на цената на струјата ценовен шок кој СДС и ДУИ го оставија, порачаа денеска од владејачката партија. „Владата предложи, а...

Димитриевски: ЗНАМ во Владата ќе биде гарантот дека во државата нема...

0
Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово и лидер на на Движење ЗНАМ – За наша Македонија беше гостин во емисијата Дејли клик на ТВ 21....

СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ не ги почитувале во целост препораките на ДЗР

0
СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ не ги спровеле во целост дадените препораки на Државниот завод за ревизија (ДЗР). Единствена партија која го исполнила препорачаното е Алтернатива....

Анкета на ИПИС: Мицкоски најпопуларен политичар, граѓаните очекуваат новата власт да...

0
Граѓаните во земјава имаат најголема доверба во Христијан Мицкоски, над половината очекуваат новата власт да биде подобра од претходната, третина имаат позитивно мислење за...

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во...

0
Од наша страна ние им честитавме на премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува...

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

0
Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ,...

Нимиц: Употребата на уставното име во писмена, но не и во...

0
Новата власт во Северна Македонија се доведе во тешка позиција и треба да излезе од неа. Употребата на уставното име во писмена форма, но...