Таг: Универзална сала

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога...

0
Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна...

Костадиновска Стојчевска ги отфрли обвинувањата од градоначалничката Арсовска и најави тужба

0
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли вчерашните обвинувања од градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и најави тужба за клевета. Министерката денеска на...

Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала...

0
Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил информиран за отпочнување на градежните активности за реконструкција на објектот пред да се...

Арсоски: Не изгоре Универзалната сала туку материјал кој требало да биде...

0
Во Универзалната сала изгоре елементот кој што требаше да биде дислоциран. Речиси 70 проценти е демонтиран материјалот кој беше во наша надлежност да го...

Костадиновска-Стојчевска: По завршување на истрагата, продолжува реконструкцијата на Универзална сала

0
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, по пожарот што ја зафати Универзална сала, денеска изјави дека Министерството за култура ги чека наодите од Јавното обвинителство,...

МВР: Приведени тројца градежни работници кои работеле во Универзалната сала во...

0
МВР денеска соопшти дека се приведени тројца градежни работници кои изведувале работни задачи во моментот на пожарот во Универзална сала во Скопје. - Во врска...

По пожарот во Универзална, две женски лица однесени на Токсикологија

0
По пожарот што претпладнево изби во Универзалната сала, две женски лица биле однесени на Токсикологија, потврди за МИА професор доктор Нико Беќаровски од оваа...

Пендаровски: Да се спроведе соодветна истрага за уништувањето на Универзална сала

0
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски изразува жалење за денешниот пожар што ја зафати Универзална сала во Скопје и повикува на брза реакција на надлежните...

Арсовски: Гореше старата конструкција од Универзална сала, внатре денеска немавме работници

0
Пожарот во Универзалната сала се случил во стариот дел и гореле стари материјали, иверки, плочки, новиот дел не е зафатен, изјави Лазар Арсовски, сопственик...

Томески: Дополнително ќе се утврдуваат причините за пожарот во Универзалната сала

0
Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески изјави дека уште не се познати причините за пожарот што претпладнево избувна во Универзалната сала...

Шилегов: Целосната реконструкција на Универзална сала ќе биде завршена до крајот...

0
„До крајот на наредната година очекуваме внатрешноста да биде готова, а надворешноста на Универзална сала би требало целосно да биде завршена за два до...

Шилегов: Ова е новата внатрешност на Универзалната сала, чекор по чекор...

0
„Некаде на почетокот на јуни на одговор на новинарско прашање, кажав дека влегуваме во изборна кампања и дека во периодот што следи, ќе се...

„Ја сакам Универзална, но објектот е стара лименка“, вели Драган Спасов...

0
Ова што го гледате на сликата не е она што прво ви доаѓа на ум - Универзалната сала во Скопје, туку нејзиниот двојник -...

Трајановски: Можеби Универзална сала се жртвува за да се градат згради...

0
Поранешниот градоначалник на Скопје - Коце Трајановски, го прашува актуелниот градоначалник Петре Шилегов зошто ќе ја руши Универзална сала. Трајановски на Фејсбук реобјави свој...

Вака ќе изгледа Универзална сала

0
Универзалната сала ќе добие модерен изглед во форма на јајце. Следната година ќе започне уривањето на Универзалната сала, која е предвидено да добие сосема нов...