Таг: цена

Од полноќ нови, повисоки цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата кои од полноќ се зголемуваат. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и 98 се...

Ако Кутињо вредеше 160 милиони, колку треба да вреди Салах?

0
Сезонава и Роналдо и Меси можат вода да му носат ... Еѓипќанецот е едноставнол незапирлив Досега има постигнато 36 голови и 12 асистенции на 41...

Ново поскапување на бензинот и дизелот

0
Од полноќ се зголемуваат малопродажните цени на бензините и дизелот за половина денар, а на лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната...

Бензинот и дизелот поскапуваат од полноќ

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ поскапуваат цените на бензинот и дизелот за половина до еден денар по литар. Малопродажните цени на...

Безвезни уметнички дела и за колку милиони се продадоа

0
Тоа што тебе може да ти изгледа како нешто што го нацртал син ти во градинка, во уметничка галерија може да се продаде и по над 50 милиони долари.

Како им рипна цената на децата

0
Да му одредиш цена на еден продукт не е лесна задача. Ќе ја сметаат ли потрошувачите ниската цена како добра понуда, или како знак...

Старата музика ја зашамара новата

0
Ни музиката не е како што беше – старото добро клише што важи за секоја генерација, но на кое за прв пат му излезе...

Колку кошта да нарачаш хакирање на туѓ меил?

0
Да го шпиунираш и-мејлот на дечко ти или девојка ти не е убаво. Ама ако си запнал/а, еве колку кошта. За таа работа постои цел...

Цената на првиот мобилен телефон

0
Motorola DynaTAC бил првиот достапен (за корисниците) мобилен телефон во светот, а се појавил на пазарот во 1984-та година. Тежел нешто повеќе од еден килограм,...

Вадње цена од поклон со фен

0
Како да извадиш цена од подарок? Уште збунети од апсурдот на прашањето, одговараме - со одлепување. Фино, ама имало и друг одговор што се...

Пишман ЈСП

0
Предлогот на ЈСП и Град Скопје, според кој билетите купени во автобус ќе требаше да чинат 60 денари, е повлечен. Отстапувањето следува откако наиде...

Зошто се дијамантите толку скапи?

0
Виктор Иго еднаш рекол: „Кога не би постоеле жени, дијамантот би бил само обичен камен“. Сте се запрашале ли зошто дијамантите се толку скапи?...

Moда по секоја цена (18+)

0
Крваво видео со убиство на крокодили ја шокираше Џејн Биркин, по чие што име се крстени чантите на Hermès. Чантите Birkin секогаш биле сметани за симбол на...

Зошто роденденската Happy Birthday ретко се пее во филмовите?

0
Ако малку помислите, ќе забележите дека роденденската „Happy Birthday“ не се пее во голем дел од родендените во филмовите. Не, не се работи за...

Што се може најскапиот вибратор во светот?

0
Една британска компанија произведе луксузен вибратор со име “The Pleasure Nell Seed”, и е направен од 18 каратно злато, заради што и цената му...