Таг: сингл

5 AM – Нов сингл на June

0
Целата работа околу June е љубовта на членовите на бендот кон музиката и ентузијазмот да свират. Бендот е основан во Скопје во октомври 2010...

Среќен Валентајн, самохрана мамо!

0
Според британската Clinton Cards - компанија што изработува честитки по разни поводи, сé повеќе расте продажбата на честитки за Св. Валентајн наменети од деца до своите „сингл“ родители, и обратно.

Зошто (не треба да) се плашиме да останеме сингл

0
Со години, самците (сингл луѓето де, океј) во општеството се претставени како горе-доле комплетен промашај. Холивуд, на пример, успеа да сними дури три дела...

Во фрижидерите на сингл момци и девојки по Балаканов

0
Фрижидерите се срцето и олтарот на кујната. Целото скриено богатсво кое нашите животи и апетити секојдневно ги прави среќни и сити се наоѓа токму...

Затоа сум сама

0
Беше тоа една од оние добри вечери, кога ќе се соберат неколку друштва на сепариња во парк, се пие пиво и се смееш до...

Project Orpheus повторно со нов сингл

0
„When The Moon...“ е втор извадок од концептуалниот, деби албум  „Shaping The Static“. „Project Orpheus“ повторно не' кани во неговите чудесни  земји и приказните што...

Project Orpheus со нов сингл

0
Извадок од деби - албумот „Shaping The Static“ „Project Orpheus“ , живописниот и инспиративен свет на музичарот Давид Димовски и неговото творештво, го најавува деби...

Кој има подобар секс – паровите или оние без обврски?

0
Имаат ли сингл девојките повеќе прилики да искусат поголемо еротско уживање како резултат на поразноликото искуство со повеќе партнери, или сексот е подобар кога...

Немажена во 30-ите години од животот

0
Има жени кои тешко се справуваат со кризата „немажена и на 30". Во денешно време е нормално жената најпрво да се грижи за кариерата, а...

Неколку причини зошто е супер да си сингл на Денот на...

0
Ете го, пак дојде денот. Тие што се во врска, можат но и не мораат, ама тие што се сингл, и тоа како треба...

Девојките откриваат: Зошто е добро да се биде „сингл“?

0
Морате да бидете среќни во врска со самите себе, за да бидете среќни во врската со некој друг. Љубовниот статус „сингл“ со текот на времето...

Славната убавица сингл – не и е лесно да си пронајде...

0
Славната манекенка, по разводот гордо го носи статусот  'single'. Миранда Кер за InStyle Australia призна дека ужива во животот. „ Да сама сум и уживам“, изјави славната убавица...

Сингл и го сака тоа! Антонио Бандерас се забавува со убавици...

0
Два месеци откога беше објавено дека неговиот 18-годишен брак со Мелани Грифит е завршен, тој се чини дека „влегол во игра“ многу брзо. Антонио Бандерас,...

Џеј Ло се „даде“ на маркетинг! Го рекламира синглот со задникот!

0
Светски познатата пејачка Џенифер Лопез овие денови напорно работи на промоција на својата нова песна насловена „booty“, а дури направила и сет фотографии во...

Реченици од кои им е смачено на девојките кои што немаат...

0
Ако сте „сингл“ сигурни сме дека ќе се согласите колку ви е смачено од овие разговори.Луѓето во врска забораваат дека и тие некогаш биле...