Таг: ракометна

Вардар и Металург ја освојуваат ракометна Европа

0
За прв пат во историјата два тима од Македонија се најдоа во Топ 8 од Лигата на шампионите. „Македонска револуција, Вардар и Металург во Топ...

Шундовски: Неопходно е подмладување на репрезентацијата

0
Машката ракометна репрезентација на Македонија ги стартуваше подготовките за СП 2013 во Шпанија. По денешниот првичен технички состанок на селекторот Шундовски со ракометарите што...