Таг: промоција

Промоција на романот: Кој го уби Едгар Алан По, на Владо...

0
Н 10 ти јуни во 20 часот во кафе книжарницата Буква ќе се одржи промоција на романот: Кој го уби Едгар Алан По на...

Промоцијата на „Малиот бог на земјотресот“, роман од авторот Петар Денчев...

0
Во книжарница „Антолог“ – Центар, на 29 мај, во 19 часот ќе се одржи промоцијата на „Малиот бог на земјотресот“, роман од авторот...

Промоција на стихозбирката „Ако се осмелиш…(Р)еволуција на жената“ од Билјана Велковска

0
Во недела, на 02.6.2024, во „Бифе Тафталиџе“, со почеток во 12 часот, ќе се случи промоција на книгата „Ако се осмелиш…(Р)еволуција на жената” од...

Концертна промоција на новиот албум на Светлост-„Everything Was As It Had...

0
Во издание на PMGJazz a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-medium{font-size:19px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-large{font-size:29px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xl{font-size:39px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xxl{font-size:59px}]]> !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=;t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e); s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '951761645704403'); fbq('track', 'PageView');

Промоција на книгата „Дни, години“ од Димитар Башевски

0
Во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје денеска во 12 часот ќе биде промовирана книгата „Дни, години“ од Димитар Башевски, издание на „Слово“. За делото Башевски ја...

Промоција на книгата „Вести од никаде“ од Вилјам Морис

0
На 21 мај во 19 часот во книжарницата „Буква“ ќе се одржи промоцијата на конечно преведениот на македонски јазик роман на Вилијам Морис „Вести...

Промоција на книгата „Ако се осмелиш…(Р)еволуција на жената” од Билјана Велковска

0
На први јуни, во Бифе Тафталиџе, со почеток во 12 часот, ќе се случи промоција на книгата „Ако се осмелиш…(Р)еволуција на жената” од Билјана...

Промоција на книгата „СК 2022: тактики на реидентификација” на авторите Радмила...

0
Во четврток на 9- ти мај во 20 часот во кафе книжарница „Буква“ ќе се оддржи промоција на книгата „СК 2022: тактики на реидентификација”,...

Промоција на книгата „Македонски бронзи“ на Никос Чаусидис

0
Центарот за истражување на предисторијата (ЦИП), со особено задоволство, ве кани на промоција на книгата „Македонските бронзи: религијата и митологијата на железнодобните заедници од...

Промоција (без промоција) на поезија на Александар Русјаков

0
За љубителите на поезијата, денес (7 октомври), од 21 часот, на Факултетот за драмски уметности ќе се одржи промоција „без промоција“, на збирката песни „ГОЛТКА ВОСХИТ...

Промоција на ЧЕЈКА И ЧАЈКА во МКЦ

0
На 6 април (среда) во галеријата на Младинскиот културен центар - Скопје, со почеток во 20 часот ќе се одржи промоција на книгата ЧЕЈКА...

Промоција на „Невидливи љубови“ од Владимир Јанковски

0
Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство ја најавува промоцијата на новиот роман на Владимир Јанковски, Невидливи љубови, која ќе се одржи на...

Легендарната пејачка ги покажа своите гради на промоцијата на својата книга

0
Легендарната пејачка ги покажа своите гради на промоцијата на својата книга. Грејс Џонс иако има 67 години, таа изгледа како 30 годишна. Грејс постојано...

Искрена Анабела: Во Фарма влегов бидејќи ми беа потребни пари

0
Популарната пејачка поради влегувањето во реалното шоу се најде на мета на критичарите, но таа за тоа не се грижи. Анабела Атијас отворено зборува за...

Гога Секулиќ на промоција на албумот се појавила само во трико

0
Пејачката неодамна се пофалила дека постојано вежба, а ѝ помагаат и апчињата за слабеење, па ја користи секоја прилика да ја покаже својата нова...