Таг: нов

Да ѕирнеме во авионот на Путин

0
Новиот претседателски авион на Владимир Путин, наречен "Летачкиот Кремљ", веќе е пуштен во употреба. "Летачкиот Кремљ", базиран на лагер L300-96BOM, е опремен со супер технологија...

Обновениот Mercedes CLK ќе добие нов мотор

0
Mercedes-Benz работи со полна пареа на дотерување на верзијата на спортскиот модел SLK. Возилото во иднина ќе го добие името SLC. Освен новата номенклатура и...

Вака ќе изгледа Универзална сала

0
Универзалната сала ќе добие модерен изглед во форма на јајце. Следната година ќе започне уривањето на Универзалната сала, која е предвидено да добие сосема нов...

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ добива нов мебел

0
Со реновирањето на блокот Б од студентскиот дом Гоце Делчев се добива нов мебел, пренесуваат медиумите. Според пишувањата следната недела ќе започне префрлање од студентите...

HTC го претстави новиот One A9

0
Тајванскиот производител на смартфони HTC го претстави вчера новиот долго очекуван модел HTC One A9. Смартфонот ќе почне да се нуди од почетокот на...

Нов метод за учење на боите

0
Јапонците измислија нов метод за изучување на боите. Има Мотеки, дизајнерско дуо од Јапонија, креираше сет од безимени бои, кои целосно го менуваат начинот на...

Новиот модел на Lamborghini ќе се вика Centenario LP770-4

0
Следната година Lamborghini ќе извади нова лимитирана изведба, а деталите за неа почнуваат да излегуваат со наближувањето на дебито. Се очекува машината да биде...

Ford со посебен систем за нарачки на новиот GT

0
Оние кои сакаат да се здобијат со најактуелниот спортски предлог на Ford - супер моделот GT, ќе треба да поминат низ специјална анкета за...

Франкфурт 2015: Лесен ристајлинг за Volkswagen Golf Cabriolet

0
Во средината на септември, за време на IAA салонот во Франкфурт 2015 ќе дебитира реновираниот модел без покрив од шестата генерација на Volkswagen Golf.   Како...

Фотографии од плажа: Миранда е презгодна за нејзиниот нов дечко

0
Погледнете како изгледа парот на плажа. Миранда Кер и нејзиниот нов дечко - милијардерот, основач на апликацијата Snapchat, Еван Шпигел, разменуваа бакнежи и прегратки на...

Слушнете го новиот летен хит на Влатко Лозановски

0
„Како тебе нема друга“ е насловот на најновата песна на Влатко Лозановски. Пејачот премиерно ја објави песната на „Јутуб“, а под истата напиша: „ Со задоволство...

Project Orpheus повторно со нов сингл

0
„When The Moon...“ е втор извадок од концептуалниот, деби албум  „Shaping The Static“. „Project Orpheus“ повторно не' кани во неговите чудесни  земји и приказните што...

Project Orpheus со нов сингл

0
Извадок од деби - албумот „Shaping The Static“ „Project Orpheus“ , живописниот и инспиративен свет на музичарот Давид Димовски и неговото творештво, го најавува деби...

Предупредување експлицитна содржина: Крв, голотија и насилство- новиот спот на Ријана...

0
Таа е дел од листата на уметници со најмногу дигитални награди за над 100 милиони продадени синглови преку интернет. Ријана со својот нов спот за...

Сергеј Четковиќ напиша песна за Јелена Томашевиќ

0
Пријатели и колеги соработуваат на новиот албум на српската поп пејачка. Поп пејачката Јелена Томашевиќ конечно на публиката го претстави својот нов албум, кој е...