Таг: мачнини

Совети за мачнините при летање

0
При патување со авион, на многумина им се случуваат болки во стомакот, надуеност или запек. Некои тоа го припишуваат само на стравот од летање,...

И покрај мачнините: Бремената Ким во латекс- имаше невиден испад на...

0
Возбудлива недела во семејстовто Кардашијан-Џенер, а по најавата дека Ким е повторно бремена почнаа гласини кои очигледно реалната ѕвезда не може повеќе да ги...

Зелените компири: Многу се опасни за здравјето, строго избегнувајте ги!

0
Компирите се широко користени како примарна состојка во многу кујни. Но, дали сте знаеле за зелените компири? Тие се зелени поради големата количина на...

Кејт ја напуштила палатата и се вратила дома кај своите родители

0
Не се чувствува добро и утеха побарала кај својата мајка... Поради големите мачнини предизвикани од својата втора бременост, Кејт Мидлтон со принцот Џорџ накратко се...